zamknij
Strona główna » Aktualności » Szymon zdobywcą Trans-Ocean-Preis

Szymon zdobywcą Trans-Ocean-Preis

Pod koniec września 2018 r w Cuxhaven odbyła się ceremonia wręczenia nagród niemieckiego stowarzyszenia Trans Ocean za najwybitniejsze osiągnięcia żeglarskie za rok poprzedni. Tym razem najważniejsza niemiecka nagroda Trans-Ocean-Preis została przyznana Szymonowi Kuczyńskiemu za projekt Call of the Ocean, w ramach którego żeglarz w ciągu 270 dni opłynął świat non stop klasyczną trasą wokół trzech przylądków na najmniejszym jachcie w historii. 


Stowarzyszenie Trans Ocean powstało w 1968 roku, a nagrodę o kształcie globusa przyznaje od 1970 roku. Na jej postumencie corocznie grawerowane jest nazwisko zdobywcy. Szymon został pierwszym Polakiem, a drugim obcokrajowcem, uhonorowanym za najwybitniejsze osiągnięcie żeglarskie. Wśród poprzednich laureatów można znaleźć m.in. takie nazwiska jak Wilfried Erdmann, Wofgang Quix, Erich i Heide Wilts, Boris Herrmann, Mareike Guhr czy Richard Konkolski.

Jacht Atlantic Puffin, projektu Jacka Daszkiewicza, mierzy 6,36 m długości i jest to najmniejsza konstrukcja serii Maxus produkowana przez stocznię Northman z Węgorzewa. Tą samą jednostką w latach 2014-16 w ramach projektu Maxus Solo Around Szymon opłynął świat samotnie po raz pierwszy.  To najmniejsza jednostka która okrążyła świat bez postojów. 
W latach 2017-2018 Szymon Kuczyński okrążył kulę ziemską bez zawijania do portów jako trzeci Polak, po Henryku Jaskule ’80 i Tomku Lewandowskim ’07.

Autorami zdjęć są Kirsten Panzer/Trans-Ocean oraz Marek Zwierz/Żagle

2018-10-27
Więcej w temacie: Aktualności

« wróć do poprzedniej strony

Zobacz podobne tematycznie artykuły:

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy!

Rusza WOŚP więc dokładamy się do tej akcji z nasza niewielką cegiełką. Nie, nie będzie to cegła szamotka którą Szymon grzał stopy podczas rejsu dookoła świata :)
Możecie wziąć udział w licytacji żeglarskiej torby która uszyta została z żagla używanego na Atlantic Puffin podczas okrążania globu...

Plebiscyt na Żeglarza Roku 2018 - Szymon nominowany!

Trwa kolejna edycja plebiscytu na Żeglarza Roku Magazyn Wiatr. Wśród nominowanych znalazło się 6 wybitnych żeglarzy, a wśród nich Szymon! O wynikach zadecydują Wasze głosy oddane w głosowaniu na stronie internetowej: https://magazynwiatr.pl/konkurs/ 

Za mną zakońcone sukcesem projekty "Maxus Solo Around" oraz "Call of the Ocean" . Na Maxusie 22 ze stoczni Northman odbyłem dwa wokółziemskie rejsy i w tym ten rekordowy- nonstop. Nadszedł czas na podsumowanie i nowe wyzwania....

Obrazek Wygraliśmy! Cały sezon byliśmy w czubie ale brakowało tej wisienki... Ale mamy to! Wygraliśmy  prawdopodobnie najtrudniejsze regaty z cyklu Pucharu Bałtyku Południowego!  Zwycięstwo w 59 Regatach Gdynia - Władysławowo - Gdynia jest nasze :) Relacja naszego pokładowego kronikarza, taktyka i trymera grota Wiktora Plitko:

Komentarze

Autor:
Twój komentarz:

Ten artykuł nie był jeszcze komentowany

Partner główny

Patron honorowy

Newsletter

Podaj swój adres e-mail. Wyslemy Ci nowości i powiadomienia