zamknij
Strona główna » Artykuły » Aktualności » Aktualności

Aktualności

Dziś zakończyła się nasza zbiórka funduszy na rejs "Dziewczyny na pokład - Islandia 2014". Dzięki Wam udało nam się zebrać 158% kwoty, którą określiliśmy jako minimalną. Serdecznie Wam dziękujemy!

Więcej w temacie: Aktualności
Zaopatrzenie od Profi - spiżarnia niespodzianka na Islandię

Pozostały niecałe 2 dni do końca zbiórki na Polak Potrafi. To już ostatni moment aby wesprzeć "Dziewczyny na pokładzie". Kolejna dobra wiadomość jest taka że po raz kolejny firma Profi wspiera nasz projekt. Trafiło do naszych jachtowych spiżarni w sumie ponad 90 kg jedzenia! Te same produkty, które sprawdziły się na Atlantyku będziemy teraz pałaszować na trasie na północ.

Więcej w temacie: Aktualności

Każdy szkutnik-amator wie, że dni wolne od pracy zawodowej to czas dla jachtu. Każdy zna wymykanie się od domowych obowiązków "tylko na godzinkę" do warsztatu/garażu/piwnicy by podłubac coś przy swoim jachcie. My zrobiliśmy podobnie. Korzystając z przerwy świątecznej w stoczni pojechaliśmy do Lilla My.

Więcej w temacie: Aktualności

Maxus 22 to mały jacht. Aż trudno uwierzyć, że do jego obsługi służyć będzie aż... pół kilometra lin! Przeznaczone będą one do żagli, do kotwicy i dryfkotwy oraz do cumowania. A tak naprawdę do wszystkiego! Bo to linami właśnie żeglarze posługują się najlepiej.

Więcej w temacie: Aktualności
Urywki ze stoczni
brożka, 2014-04-15

Od jakiegoś czasu do naszej galerii zewnętrznej dodajemy zdjęcia z budowy Maxusa. Ponieważ nie wszyscy umieją je znaleźć zamieszczamy kilka filmików i zdjęć na stronie :)

Więcej w temacie: Aktualności
Eljacht - Elektronika i elektrotechnika jachtowa

Miło nam poinformować, że polska firma Eljacht zdecydowała się zaopatrzyć nas w elektronikę jachtową. Na pokładzie Maxusa 22 znajdzie się wyposażnie Raymarine czyli sprzęt z górnej półki. Niezawadoność i niskie zużycie prądu jest dla nas najważniejsze i udało nam się znaleźć dobre połączenie tych cech.

Więcej w temacie: Aktualności
T&J Sails - mazurskie żagle na oceanach świata

Jak pewnie zauważyliście wśród naszych sponsorów pozostała m.in. żaglownia T&J Sails z Giżycka. Pan Jarosław Wołowicz po raz kolejny zdecydował się nas wesprzeć w organizacji wyprawy. To właśnie jego żaglownia szyje "skrzydła" dla Maxusa.

Więcej w temacie: Aktualności
"Zimowe" targi Wiatr i Woda
brożka, 2014-04-06

Właśnie wróciliśmy z targów Wiatr i Woda, które w miniony weekend odbywały się w Warszawie. Na Stadionie Narodowym wystawiała się ponoć rekordowa liczba firm z branży sportów wodnych. Może i rzeczywiście tak było, jednak nasze główne wrażenie jest takie, że targi nie powalały. A do tego  było przeraźliwie zimno!

Więcej w temacie: Aktualności
Szpilki na pokładzie!
brozka, 2014-04-04

Udało się! Kwota minimalna dla rejsu "Dziewczyny na poklad" zebrana! Szpilki przygotowane do zapakowania do naszych żeglarskich worków. Pamiętajcie: zbiórka trwa nadal! Jeszcze przez 21 dni.

Przy okazji chcemy zaprosić na Konturówkę w Radio Czwórka w najbliższą sobotę...

Więcej w temacie: Aktualności
Sofi dołącza do załogi!
brożka, 2014-03-30

Udało nam się (a właściwie to Wam) uzbierać na Polak Potrafi już 2000 zł w 10 dni! W związku z tą okrągłą liczbą przedstawiamy kolejną uczestniczkę rejsu. Do naszej załogi "Dziewczyn na pokładzie" dołącza Sofi czyli Zosia Bocheńska. Popłynie ona na odcinku powrotnym z Norwegii do Polski.

Więcej w temacie: Aktualności

Wielkimi krokami zbliża się start rejsu testowego Maxusa. Szymon razem z Northmanem pracują nad ukończeniem Maxusa, a Brożka walczy o to aby udało się nasze wyprawy sfinansować. Ale idzie http://img.polakpotrafi.pl/media/img/logoPL2.PNGciężko :( Dlatego postanowiliśmy spróbować crowdfoundingu czyli finansowania społecznego. Dzięki portalowi PolakPotrafi.pl...

Więcej w temacie: Aktualności
Reportaż w Radio Zachód
brożka, 2014-03-21

Zapraszamy do wysłuchania reportażu w Radio Zachód w najbliższą niedzielę po 9.00. Opowiemy skąd wziął się pomysł budowy Setki, jak przebiegała realizacja, o samym rejsie oraz o planach na najbliżsą przyszłość - Islandii i Maxus Solo Around

Więcej w temacie: Aktualności
Nowości ze stoczni - Zabudowa wnętrza

Od tygodnia pracuję regularnie przy wnętrzu Maxusa w stoczni Northman. Już nie koncepcyjnie, a manualnie. Wnętrze jeszcze nie jest skończone, ale w nadchodzącym tygodniu kadłub zostanie zamknięty pokładem. Denniki są położone już na monolitycznym ruszcie dennym...

Więcej w temacie: Aktualności

Kevisport to pierwsza polska hurtownia sprzętu ratunkowego. Firma ta zdecydowała się wesprzeć sprzętowo nasze rejsy! Celem firmy jest zwiększenie świadomości Polaków na temat bezpieczeństwa nad wodą, na wodzie i w wodzie. W asortymencie znajduje się zarówno sprzęt ratunkowy i ochronny jak i elementy wyposażenia ...

Więcej w temacie: Aktualności

Z Ogólnopolskich Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów KOLOSY w Gdyni wrócliśmy z wyróżnieniem za dokonanie roku 2013 w kategorii żeglarstwo. Gratulujemy serdecznie pozostałym nagrodzonym tymi największymi polskimi podróżniczymi nagrodami.

Więcej w temacie: Aktualności
Nominacja do Kolosa !!!
brożka, 2014-03-05

  "... miło nam poinformować, że Państwa wyprawa została przez Kapitułę wyróżniona nominacją do Kolosów. Prosimy o przygotowanie 30 min. prelekcji na dużą salę. " Gdynio przybywamy! Już w sobotę zapraszamy na prezentację w gdyńskiej Arenie.

Więcej w temacie: Aktualności
SunSol - ze słońcem dookoła świata

Skąd w rejsie wziąć prąd? Opcji jest kilka. Można wozić tonę akumulatorów, można zrobić prądnicę i zaangażować chomiki do biegania ;) Ale można też wykorzystać energię słoneczną! I na to rozwiązanie postawliśmy. Na Maxusie ogniwami fotowoltaicznymi zajmie się firma SunSol

Więcej w temacie: Aktualności
Tymczasem w stoczni Northman
Brożka, 2014-02-16

Szymon od tygodnia pracuje w stoczni Northman w Węgorzewie przy Maxusie 22. Po długich godzinach konsultacji z konstruktorem powstał projekt rozmieszczenia osprzętu na pokladzie oraz plan wnętrza. Kadłub Maxusa 22 jest już gotowy, trwają prace nad...

Więcej w temacie: Aktualności
Wsparcie wypraw: BTA Kompas
Brożka, 2014-02-14

Nasze Maxusowe rejsy będą miały w końcu odpowiedni sprzęt fotograficzny! Biuro Turystyki Aktywnej Kompas zadbało o jakośc przekazu wizualnego dla Was i na rejsy "Dziewczny na pokład - Islandia 2014" oraz "Maxus Solo Around" przekazuje nam lustrzankę z obiektywami.

Więcej w temacie: Aktualności
Nagroda główna w konkursie im. Kazimierza Nowaka

Wróciliśmy z Poznania z Festiwalu podróżniczego NA SZAGE. Pojchaliśmy tam ponieważ dostaliśmy się do finału konkursu im. Kazimierza Nowaka wraz z 7 inymi prezentacjami. Czujemy się bardzo zaszczyceni tym, że Jury konkursu po burzliwych  obradach zdecydowało się przyznać tę szczególna nagrodę nam.

Więcej w temacie: Aktualności

Partner główny

Patron honorowy

Newsletter

Podaj swój adres e-mail. Wyslemy Ci nowości i powiadomienia