zamknij
Strona główna » Artykuły » Aktualności » Aktualności

Aktualności

Nowości ze stoczni - Zabudowa wnętrza

Od tygodnia pracuję regularnie przy wnętrzu Maxusa w stoczni Northman. Już nie koncepcyjnie, a manualnie. Wnętrze jeszcze nie jest skończone, ale w nadchodzącym tygodniu kadłub zostanie zamknięty pokładem. Denniki są położone już na monolitycznym ruszcie dennym...

Więcej w temacie: Aktualności

Kevisport to pierwsza polska hurtownia sprzętu ratunkowego. Firma ta zdecydowała się wesprzeć sprzętowo nasze rejsy! Celem firmy jest zwiększenie świadomości Polaków na temat bezpieczeństwa nad wodą, na wodzie i w wodzie. W asortymencie znajduje się zarówno sprzęt ratunkowy i ochronny jak i elementy wyposażenia ...

Więcej w temacie: Aktualności

Z Ogólnopolskich Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów KOLOSY w Gdyni wrócliśmy z wyróżnieniem za dokonanie roku 2013 w kategorii żeglarstwo. Gratulujemy serdecznie pozostałym nagrodzonym tymi największymi polskimi podróżniczymi nagrodami.

Więcej w temacie: Aktualności
Nominacja do Kolosa !!!
brożka, 2014-03-05

  "... miło nam poinformować, że Państwa wyprawa została przez Kapitułę wyróżniona nominacją do Kolosów. Prosimy o przygotowanie 30 min. prelekcji na dużą salę. " Gdynio przybywamy! Już w sobotę zapraszamy na prezentację w gdyńskiej Arenie.

Więcej w temacie: Aktualności
SunSol - ze słońcem dookoła świata

Skąd w rejsie wziąć prąd? Opcji jest kilka. Można wozić tonę akumulatorów, można zrobić prądnicę i zaangażować chomiki do biegania ;) Ale można też wykorzystać energię słoneczną! I na to rozwiązanie postawliśmy. Na Maxusie ogniwami fotowoltaicznymi zajmie się firma SunSol

Więcej w temacie: Aktualności
Tymczasem w stoczni Northman
Brożka, 2014-02-16

Szymon od tygodnia pracuje w stoczni Northman w Węgorzewie przy Maxusie 22. Po długich godzinach konsultacji z konstruktorem powstał projekt rozmieszczenia osprzętu na pokladzie oraz plan wnętrza. Kadłub Maxusa 22 jest już gotowy, trwają prace nad...

Więcej w temacie: Aktualności
Wsparcie wypraw: BTA Kompas
Brożka, 2014-02-14

Nasze Maxusowe rejsy będą miały w końcu odpowiedni sprzęt fotograficzny! Biuro Turystyki Aktywnej Kompas zadbało o jakośc przekazu wizualnego dla Was i na rejsy "Dziewczny na pokład - Islandia 2014" oraz "Maxus Solo Around" przekazuje nam lustrzankę z obiektywami.

Więcej w temacie: Aktualności
Nagroda główna w konkursie im. Kazimierza Nowaka

Wróciliśmy z Poznania z Festiwalu podróżniczego NA SZAGE. Pojchaliśmy tam ponieważ dostaliśmy się do finału konkursu im. Kazimierza Nowaka wraz z 7 inymi prezentacjami. Czujemy się bardzo zaszczyceni tym, że Jury konkursu po burzliwych  obradach zdecydowało się przyznać tę szczególna nagrodę nam.

Więcej w temacie: Aktualności
Żeglarz Roku 2013 [do kwadratu]
brożka, 2014-01-31

W minioną środę gościliśmy na Gali wręczenia nagród „Żeglarz Roku 2013” w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Wyróżnienia te przyznawane są przez Fundację Szkoła Pod Żaglami Krzysztofa Baranowskiego (nie mylić z plebiscytem Żeglarz Roku Magazynu Wiatr). Szymon otrzymał tytuł Żeglarza Roku 2013

Więcej w temacie: Aktualności

Fundacja Szkoła Pod Żaglami Krzysztofa Baranowskiego od 3 lat przyznaje nagrodę Żeglarza Roku. W tym roku do nagrody nominowanych jest 5 żeglarzy: Joanna Pajkowska, Krystian Szybka, Tytus Butowski, Wojciecha Jacobson. W tym znamienitym gronie znalazł się również Szymon:)

Więcej w temacie: Aktualności
Żeglarz Roku 2013 Magazynu Wiatr
brożka, 2013-12-22

Magazyn Wiatr ogłosił konkurs na Żeglarza Roku 2013. Do nagrody nominowano wielu wyśmienitych żeglarzy, a wśród nich znalazł się Szymon Kuczyński! Dzięki glosom internautów to własnie Szymon otrzymał ten tytuł. Serdecznie dziękujemy za głosy!

Więcej w temacie: Aktualności
Maxus Solo Around
brożka, 2013-12-22

Nasz kompletnie nowy projekt to samotny rejs dookoła świata! Czy tytuł mówi wszystko?  Maxus - jacht Maxus 22 ze stoczni Northman, Solo -  znowu samotnie, Around - dookoła ziemi :)  Udało nam się spotkać żeglarzy którzy nie boją się wyzwań czyli stocznię Northman.

Więcej w temacie: Aktualności
Zew Oceanu w radiowej Czwórce
brożka, 2013-09-05

 Zostaliśmy zaproszeni do udziału w audycji "Na cztery rece" w Czwórce. Będziemy mówić o naszym rejsie, pasji i pomyśle na życie. Zapraszamy do słuchania w piątek 6 wrzesnia 2013r. od 23:00.

Więcej w temacie: Aktualności
Czas na odpoczynek
brożka, 2013-08-22

Po 9 miesiącach na wodzie i przepłynięciu prawie połowy świata (bo około 20 000 km) Lilla My zasłużyła na chwilę odpoczynku. Po Polonez Cup wyciagneliśmy ją z wody

Więcej w temacie: Aktualności
Na mecie regat - aktualizacja
brożka, 2013-08-15
Na mecie regat - aktualizacja

Lilla My minęła linię mety Regat Polonez Cup dziś o 13:16. Były to wyjatkowo trudne regaty ze względu na pogodę. Trzeba przyznać, że po raz kolejny w trudnych warunkach sprawdził zarówno jacht, jak i sternik.

Więcej w temacie: Aktualności
Po pierwszym dniu Polonez Cup
brożka, 2013-08-14
Po pierwszym dniu Polonez Cup

Warunki meteo na trasie wyscigu dały popalic startujacym jachtom. Na starcie pojawiła sie tylko część zgłoszonych jachtów.

Więcej w temacie: Aktualności
Poloneza czas zacząć
brożka, 2013-08-11

 Lilla My już wpłynęła do Świnoujscia. Szymon przygotowuje siebie i jacht do regat Polonez Cup, które rozpoczynają sie już jutro. W regatach wystartuje wielu znanych żeglarzy - m.in Roman Paszke, Gutek, Asia Pajkowska czy Kuba Strzyczkowski. Start do wyścigu odbędzie się 13.08 przy Wiatraku w Świnoujsciu.

http://www.portalzeglarski.com/nitro2/upload/news/_fc0a4f2de0.jpg
Więcej w temacie: Aktualności
The Tall Ship Races - Szczecin 2013

Już 3.08 finał regat żaglowców The Tall Ships Races 2013. Miastem finałowym jest w tym roku Szczecin. Szymon i Lilla My już tam zmierzają. Będzie ich można zobaczyć w sobotę przy Nabrzeżu Bułgarskim. Gdyby ktoś szukał bedzie miec numer 154 :)

Więcej w temacie: Aktualności

Andrzej Colonel Remiszewski napisał słów kilka podsumowujących nasza wyprawę dla SSI. Za jego zgoda publikujemy ten tekst, bo trafia on w sedno tego co chcemy przekazać.

"Każdy szczegół budowy i wyposażenia był analizowany, po czym konsekwentnie realizowany stosownie do możliwości finansowych..."

Więcej w temacie: Aktualności
Biało-czerwona w Szczecinie
brożka, 2013-07-22
Biało-czerwona w Szczecinie

W Szczecinie otwarto wystawę "Biało-Czerwona na morzach i oceanach". Szymon wziął udział w inauguracji wystawy i odebrał banderę Polski od Prezydenta RP. Wystawę można oglądać do 31 sierpnia przed Urzędem Miasta w Szczecinie.

Więcej w temacie: Aktualności

Partner główny

Patron honorowy

Newsletter

Podaj swój adres e-mail. Wyslemy Ci nowości i powiadomienia