zamknij
Strona główna » Artykuły » Aktualności » Aktualności

Aktualności

Zapraszamy Was na wieczorne slajdowisko odbywające się w ramach Spotkań Samosterowych w Tawernie Korsarz. W poniedziałek 16 stycznia 2016 Szymon opowie o rejsie Maxus Solo Around, pokaże zdjęcia i odpowie na pytania wszystkich ciekawskich :)

Więcej w temacie: Aktualności

"Jest nam szczególnie miło poinformować, iż Jury najwyższych, przyznawanych od 47 lat polskich trofeów żeglarskich - nagród REJS ROKU i SREBRNY SEKSTANT, postanowiło uhonorować Szymona Kuczyńskiego I NAGRODĄ HONOROWĄ „REJS ROKU 2016”, oraz związaną z tym nagrodą ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej „SREBRNY SEKSTANT”.

Jest to wyraz uznania Jury dla znakomitej postawy podczas wokółziemskiej wyprawy na s/y „Atlantic Puffin”

Więcej w temacie: Aktualności, Maxus Solo Around

Tradycyjnie na przełomie roku Magazyn Wiatr ogłasza plebiscyt na Żeglarza Roku. Wśród kandydatów znalało się 6 żeglarz - wśród nich Szymon! Zapraszamy do głosowania za pośrednictwem strony http://magazynwiatr.pl/konkurs/

Więcej w temacie: Aktualności
Podsumowanie sezonu i nie tylko...

Zima w Polsce to okres różnych podsumowań. Nie napisze, że jest „po sezonie” bo to raczej stan umysłu niż faktyczne możliwości żeglowania. Na Mazurach wciąż można zobaczyć żagle :)

Więcej w temacie: Aktualności

Sezon żeglarski 2016 oficjalnie jest już zakończony. Po 2,5 roku na wodzie wyciągnęliśmy Atlantic Puffina z jego naturalnego środowiska i na przyczepie zawieźliśmy do... domu - czyli stoczni Northman gdzie przeczeka do wiosny. Ale nie będzie to spokojny zimowy sen!


Więcej w temacie: Aktualności
Przygotowania do Bitwy o Gotland -  część 1.

Dwa miesiące temu Atlantic Puffin ze mną na pokładzie wrócił na Bałtyk i nastała cisza…..

Ale tylko na naszej witrynie. Powrót do północnej Europy do równocześnie powrót do szybkiego, może zbyt szybkiego trybu życia. Na szczęście adaptacja nastąpiła dość szybko i skutecznie.

Więcej w temacie: Aktualności
Po 22 miesiącach w końcu domu!
brożka, 2016-06-11

11 czerwca o 2:30 Szymon na Puffinie powrócił do portu macierzystego w Dziwnowie. Dziwnów był ostatnim polskim portem odwiedzanym przez naszego Maxus 22. Na opłynięcie ziemi i powrót do portu Szymon potrzebował 22 miesięcy.

Więcej w temacie: Aktualności
Wspomnienia z Azorów cz. 2
brożka, 2016-05-24

Kontynuując urwaną poprzednio narrację wracamy wspomnieniami na Azory:

W czasie objazdu Faialu, siedząc pod lokalnym sklepem i sącząc jedno małe zimne rozmyślaliśmy nad dalszą trasą do Europy. Nazajutrz mieliśmy wypływać i to w stronę Porto, bo warunki pogodowe na Oceanie nie sprzyjały.

Więcej w temacie: Aktualności
Wspomnienia z Azorów cz. 1
Ozi, 2016-05-19

„Takich ma się przyjaciół na jakich się zasłużyło”, stare porzekadło znowu się sprawdziło. "Napisze taką jakby locyjke/przewodnik żeglarski o Azorach" – powiedziała Brożka gdy po raz trzeci dopłynęła na Azory. "Krótka relacja z podróży, wrażenia? Jasne nie ma problemu, napiszę" – powiedział Patryk który zamustrował na Sao Miguel...

Więcej w temacie: Aktualności
Azory i co dalej
brożka, 2016-05-16

Po znacznie przedłużonym postoju Szymon w końcu ruszył w dalszą drogę do Polski. Warunki pogodowe na Północnym Atlantyku w tym roku były bardzo niesprzyjające - opóźnił się nawet trochę sezon powrotów jachtów z Karaibów do Europy - kto nie musiał płynąć ten został po zachodniej stronie Atlantyku jak najdłużej.

Więcej w temacie: Aktualności

Po 3 dniach spędznych na wyspie Faial, siedząc w słońcu w czasie samochodwej wycieczki dookoła wyspy i popijając małe, zimne piwo nagle Brożkę naszła rewlucyjna, wręcz wywrotwa myśl - a może by tak zostać na Azorach zamiast pchać się w niepogodę na Atlantyk?!

Więcej w temacie: Aktualności
Jesteśmy na Azorach
brozk, 2016-04-13

Po 10 dniach płynięcia z Wysp Kanaryjskich w końcu dotarliśmy do naszego celu - Ponta Delgady w archipelagu Wysp azorskich. Trasa trochę nam zajęła oczywiście z powodów pogodowych. Jakoś tak wychodzi ostatnio, ze Puffinowi wiatr w oczy. A nam razem z nim. 

Więcej w temacie: Aktualności
Do domu...?
brożka, 2016-03-28

 Wypływamy. Po kilku ostatnich dniach i dwukrotnym przesunieciu terminu startu w końcu ruszamy. Kierunek Azory gdzie mamy spotkać sie z Patrykiem, który dołączy do nas na odcinku do starego kontynentu.


Więcej w temacie: Aktualności

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z trasy rejsu Szymona. Z opóźnieniem (ale jednak ;) publikujemy fotki z odcinka Reunion - Wyspy Zielonego Przylądka. 

Więcej w temacie: Aktualności
Co dalej... ?
brożka, 2016-03-15

Samotny rejs Szymona oficjalnie się zakończył, ale to oczywiście nie koniec przygody. Wiele osób zadaje pytanie "Co dalej ... ?" dlatego musimy zebrać się w sobie i odpowiedzieć, ale najpierw...

Więcej w temacie: Aktualności

4 marca Szymon na Atlantic Puffinie wpłynał do mariny w Las Palmas na Gran Canarii KOŃCZĄC SWÓJ SAMOTNY REJS DOOKOŁA ŚWIATA! Cóż tu dużo mówić - Maxus Solo Around zakończył się pełnym sukcesem! Na logu rejsu jest 28 597 mil ze średnią prędkością 4,26 kn!

Więcej w temacie: Aktualności
Jeszcze 150 mil!
brozka, 2016-03-02

Szymon zameldował się dziś telefonicznie już z archipelagu Wysp Kanaryjskich. Znajduje się na południe od El Hierro - do mety pozostało mu około 150 mil! Planowane - po raz drugi - witanie (bo wiecie jak z tym planowaniem bywa) - w piątek!

Więcej w temacie: Aktualności
Ostatnia prosta przed metą!
brożka, 2016-02-12

W czwartek 11 lutego na Atlantic Puffinie podniesiona została kotwica i Szymon wypłynął z Capo Verde na ostatni odcinek rejsu Maxus Solo Around. Do mety zostało mu jedynie 850 mil! Planuje dotrzeć na Gran Canarię za około 2 tygodnie.

Więcej w temacie: Aktualności
Szymon zawinął do Mindelo
Brożka, 2016-02-09

Szymon po prawie 1,5 miesiącu ciszy 5 lutego wpłynął w zasięg telefoniczny przy Ilha Brava na Capo Verde. Zameldował, że żegluje bez problemów lecz prąd jest silniejszy niż myślał - stąd jego opóźnienie na trasie. Podjął również decyzję o stanięciu na kotwicy w Mindelo.

Więcej w temacie: Aktualności

Ostatnia część dziennika pokładowego z Pacyfiku czyli ostatnie dwie doby - walka z wejściem do Darwin.

"Chyba nigdy nie odczuwałem takiej pustki. Jestem w zatoce Van Diemen. Mam nie więcej niż 10 mil do brzegu i widzę kompletne nic..."

Więcej w temacie: Aktualności

Partner główny

Patron honorowy

Newsletter

Podaj swój adres e-mail. Wyslemy Ci nowości i powiadomienia