zamknij
Strona główna » Artykuły » Aktualności » Aktualności

Aktualności

Wspomnienia z Azorów cz. 1
Ozi, 2016-05-19

„Takich ma się przyjaciół na jakich się zasłużyło”, stare porzekadło znowu się sprawdziło. "Napisze taką jakby locyjke/przewodnik żeglarski o Azorach" – powiedziała Brożka gdy po raz trzeci dopłynęła na Azory. "Krótka relacja z podróży, wrażenia? Jasne nie ma problemu, napiszę" – powiedział Patryk który zamustrował na Sao Miguel...

Więcej w temacie: Aktualności
Azory i co dalej
brożka, 2016-05-16

Po znacznie przedłużonym postoju Szymon w końcu ruszył w dalszą drogę do Polski. Warunki pogodowe na Północnym Atlantyku w tym roku były bardzo niesprzyjające - opóźnił się nawet trochę sezon powrotów jachtów z Karaibów do Europy - kto nie musiał płynąć ten został po zachodniej stronie Atlantyku jak najdłużej.

Więcej w temacie: Aktualności

Po 3 dniach spędznych na wyspie Faial, siedząc w słońcu w czasie samochodwej wycieczki dookoła wyspy i popijając małe, zimne piwo nagle Brożkę naszła rewlucyjna, wręcz wywrotwa myśl - a może by tak zostać na Azorach zamiast pchać się w niepogodę na Atlantyk?!

Więcej w temacie: Aktualności
Jesteśmy na Azorach
brozk, 2016-04-13

Po 10 dniach płynięcia z Wysp Kanaryjskich w końcu dotarliśmy do naszego celu - Ponta Delgady w archipelagu Wysp azorskich. Trasa trochę nam zajęła oczywiście z powodów pogodowych. Jakoś tak wychodzi ostatnio, ze Puffinowi wiatr w oczy. A nam razem z nim. 

Więcej w temacie: Aktualności
Do domu...?
brożka, 2016-03-28

 Wypływamy. Po kilku ostatnich dniach i dwukrotnym przesunieciu terminu startu w końcu ruszamy. Kierunek Azory gdzie mamy spotkać sie z Patrykiem, który dołączy do nas na odcinku do starego kontynentu.


Więcej w temacie: Aktualności

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z trasy rejsu Szymona. Z opóźnieniem (ale jednak ;) publikujemy fotki z odcinka Reunion - Wyspy Zielonego Przylądka. 

Więcej w temacie: Aktualności
Co dalej... ?
brożka, 2016-03-15

Samotny rejs Szymona oficjalnie się zakończył, ale to oczywiście nie koniec przygody. Wiele osób zadaje pytanie "Co dalej ... ?" dlatego musimy zebrać się w sobie i odpowiedzieć, ale najpierw...

Więcej w temacie: Aktualności

4 marca Szymon na Atlantic Puffinie wpłynał do mariny w Las Palmas na Gran Canarii KOŃCZĄC SWÓJ SAMOTNY REJS DOOKOŁA ŚWIATA! Cóż tu dużo mówić - Maxus Solo Around zakończył się pełnym sukcesem! Na logu rejsu jest 28 597 mil ze średnią prędkością 4,26 kn!

Więcej w temacie: Aktualności
Jeszcze 150 mil!
brozka, 2016-03-02

Szymon zameldował się dziś telefonicznie już z archipelagu Wysp Kanaryjskich. Znajduje się na południe od El Hierro - do mety pozostało mu około 150 mil! Planowane - po raz drugi - witanie (bo wiecie jak z tym planowaniem bywa) - w piątek!

Więcej w temacie: Aktualności
Ostatnia prosta przed metą!
brożka, 2016-02-12

W czwartek 11 lutego na Atlantic Puffinie podniesiona została kotwica i Szymon wypłynął z Capo Verde na ostatni odcinek rejsu Maxus Solo Around. Do mety zostało mu jedynie 850 mil! Planuje dotrzeć na Gran Canarię za około 2 tygodnie.

Więcej w temacie: Aktualności
Szymon zawinął do Mindelo
Brożka, 2016-02-09

Szymon po prawie 1,5 miesiącu ciszy 5 lutego wpłynął w zasięg telefoniczny przy Ilha Brava na Capo Verde. Zameldował, że żegluje bez problemów lecz prąd jest silniejszy niż myślał - stąd jego opóźnienie na trasie. Podjął również decyzję o stanięciu na kotwicy w Mindelo.

Więcej w temacie: Aktualności

Ostatnia część dziennika pokładowego z Pacyfiku czyli ostatnie dwie doby - walka z wejściem do Darwin.

"Chyba nigdy nie odczuwałem takiej pustki. Jestem w zatoce Van Diemen. Mam nie więcej niż 10 mil do brzegu i widzę kompletne nic..."

Więcej w temacie: Aktualności

Nadal czekamy na jakiekolwiek wieści od Szymona. A w tym czasie kończymy dziennik z Pacyfiku.

"Warunki miałem idealne, mała fala, rześki wiatr 5-6B a to ważne, gdy płynie się na samosterze wiatrowym. Do tego pół księżyca i słabe prądy...

Więcej w temacie: Aktualności

Kolejne retrospekcje z dziennika pokładowego. Zbliżamy się razem z Szymonem do Cieśniny Torresa!

"Zjawi się za 40 minut, zawsze punktualne, niezmiennie. Żółte ścierwo bez którego nie ma życia. I przez które przez najbliższe kilka godzin będzie nieprzytulnie..."

Więcej w temacie: Aktualności

27 doba
Byłem na samej dryfkotwie, niestety wciąż źle zamontowanej.  Byłem zajęty próbą uruchomienia jakiegokolwiek autopilota. Jeden właśnie miałem w rękach rozebrany na części, gdy przyszedł strzał z boku...

Więcej w temacie: Aktualności
Zdjęcia z Reunion
brożka, 2016-01-04

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Reunion. Szymon kilka dni spędził w St. Pierr na południu wyspy. Aby zobaczyć wszystkie zdjęcia zapraszamy do galerii na picasie - TUTAJ

Więcej w temacie: Aktualności
Rozmowa z 25 grudnia 2015 r
brożka, 2016-01-02

Posłuchajcie rozmowy z Szymonem nagranej 25 grudnia 2015 r. przy Przylądku Dobrej Nadziei. Opowiada o sztormie który przeszedł przy Przyladku Burz, o tym ja się czuje i jak minął mu ostatni miesiąc.

Więcej w temacie: Aktualności

Kolejna retrospekcja z dziennika jachtowego. Znowu wracamy na Pacyfik, ale troche tematycznie. W ostatnich wiadomościach Szymon mówił, że przeżył Przy Przylądku Dobrej Nadziei najgorszy sztorm swojego życia. A w tym wpisie jest relacja ze sztorm po którym straciliśmy z nim kontakt przez Australią...

Więcej w temacie: Aktualności

Szymon się zameldował! Wczoraj minął Przylądek Dobrej Nadzei. Po bardzo ciężkim sztormie przypłynął w pobliże brzegu i zadzwonił z informacją co u niego :) "Czuję się bardzo dobrze tylko skończyła mi się czekolada. Czy mógłbym ć o jakiś zrzut na trasie?"

Więcej w temacie: Aktualności

Nadal brak wieści od Szymona. Niestety dopóki nie spotka statku, który przekaże wiadomość nie będziemy wiedzieć co słychac na pokłądzie.

Póki co mamy dla Was kolejną część dzienników z lipcowego odcinka z Markizów do Australii.

Więcej w temacie: Aktualności

Partner główny

Patron honorowy

Newsletter

Podaj swój adres e-mail. Wyslemy Ci nowości i powiadomienia