zamknij
Strona główna » Artykuły » Aktualności » Aktualności

Aktualności

Nadal czekamy na jakiekolwiek wieści od Szymona. A w tym czasie kończymy dziennik z Pacyfiku.

"Warunki miałem idealne, mała fala, rześki wiatr 5-6B a to ważne, gdy płynie się na samosterze wiatrowym. Do tego pół księżyca i słabe prądy...

Więcej w temacie: Aktualności

Kolejne retrospekcje z dziennika pokładowego. Zbliżamy się razem z Szymonem do Cieśniny Torresa!

"Zjawi się za 40 minut, zawsze punktualne, niezmiennie. Żółte ścierwo bez którego nie ma życia. I przez które przez najbliższe kilka godzin będzie nieprzytulnie..."

Więcej w temacie: Aktualności

27 doba
Byłem na samej dryfkotwie, niestety wciąż źle zamontowanej.  Byłem zajęty próbą uruchomienia jakiegokolwiek autopilota. Jeden właśnie miałem w rękach rozebrany na części, gdy przyszedł strzał z boku...

Więcej w temacie: Aktualności
Zdjęcia z Reunion
brożka, 2016-01-04

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Reunion. Szymon kilka dni spędził w St. Pierr na południu wyspy. Aby zobaczyć wszystkie zdjęcia zapraszamy do galerii na picasie - TUTAJ

Więcej w temacie: Aktualności
Rozmowa z 25 grudnia 2015 r
brożka, 2016-01-02

Posłuchajcie rozmowy z Szymonem nagranej 25 grudnia 2015 r. przy Przylądku Dobrej Nadziei. Opowiada o sztormie który przeszedł przy Przyladku Burz, o tym ja się czuje i jak minął mu ostatni miesiąc.

Więcej w temacie: Aktualności

Kolejna retrospekcja z dziennika jachtowego. Znowu wracamy na Pacyfik, ale troche tematycznie. W ostatnich wiadomościach Szymon mówił, że przeżył Przy Przylądku Dobrej Nadziei najgorszy sztorm swojego życia. A w tym wpisie jest relacja ze sztorm po którym straciliśmy z nim kontakt przez Australią...

Więcej w temacie: Aktualności

Szymon się zameldował! Wczoraj minął Przylądek Dobrej Nadzei. Po bardzo ciężkim sztormie przypłynął w pobliże brzegu i zadzwonił z informacją co u niego :) "Czuję się bardzo dobrze tylko skończyła mi się czekolada. Czy mógłbym ć o jakiś zrzut na trasie?"

Więcej w temacie: Aktualności

Nadal brak wieści od Szymona. Niestety dopóki nie spotka statku, który przekaże wiadomość nie będziemy wiedzieć co słychac na pokłądzie.

Póki co mamy dla Was kolejną część dzienników z lipcowego odcinka z Markizów do Australii.

Więcej w temacie: Aktualności

Zaczynamy nadrabiać zaległości dziennikowe. Mamy nadzieję, że się nie pogubicie chronologicznie ;)

Zapraszamy na retrospekcję z lipca. Część 1 dziennika z Markizów do Australii

Więcej w temacie: Aktualności

W piątek 27 listopada Szymon wypłynął z Saint Pierre w stronę Afryki Południowej. Rozpoczyna się najtrudniejszy etap jego rejsu. Niedługi zaczniemy publikować dzienniki pokładowe z trasy do Reunionu, a póki co słów kilka od Szymona. Jak zawsze z perspektywy praktycznej

Więcej w temacie: Aktualności
Meldunek i postój na Reunion
brożka, 2015-11-17

Dziś rano (17.11.2015) Szymon wpłynął do mariny w Saint Pierre na wyspie Reunion. Wpłynięcie poprzedziła nocna włóczęga w okolicach portu spowodowana złym oznaczeniem toru podejściowego.

Więcej w temacie: Aktualności

Ostatnie 4 dni dziennika z poprzedniego etapu. Krótkie niestety... cóż czuć, że Szymon już przebierał nogami przed postojem na Wyspie Bożego Narodzenia..

Więcej w temacie: Aktualności
Meldunek z Oceanu Indyjskiego
Brożka, 2015-11-11

11 listopada 2015 o 4:00UTC dotarł do nas SMS wysłany przez Szymona spod wyspy Rodriqez. Był to pierwszy osiągalny zasięg telefonii komórkowej od ponad 2500 mil morskich. Szymon zameldował, że ma małe problemy z prądem na jachcie i nowe łatki na żaglu, ale poza tym wszystko jest OK.

Więcej w temacie: Aktualności

Kolejne dni z dziennika jachtowego z odcinka Darwin - Wyspa Bożego Narodzenia. No ciężko się nie uśmiechnąć czytając te Szymonowe zapiski...

Więcej w temacie: Aktualności

Już dziś (05.11.2015) w programie "Pasja - sposób na życie" na kanale Canal+ Discovery Kaczka i Brożka będą bohaterkami opowieści o żeglowaniu z rejsem na Islandię w tle. Dziewczyny spróbują powiedzieć co jest TAKIEGo w tym całym pływaniu jachtami w mrozie i chłodzie tylko po to, żeby nigdzie nie dopłynąć ;)

Więcej w temacie: Aktualności

4 doba

Otwieram pierwszą z puszek obiadowych.  Jedną z tych które w celach konserwacyjnych lakierowała na biało Brożka. Otwieram, a puszka w środku też biała, też polakierowana!! Jak Ona to zrobiła? :)

Więcej w temacie: Aktualności

Czekając na kolejny sygnał od Szymona mamy dla Was następne wydanie dziennika pokładowego. Z Australii do Afryki... No wyszło na Wyspę Bożego Narodzenia, ale jest zapis tych kilku dni.

28.09.2015r. 2030UTC Dinach Beach YCA – Darwin, Australia
Do celu 11261 Nm...

Więcej w temacie: Aktualności

Dziś tuż przed północą czasu lokalnego Szymon na Atlantic Puffinie opuścił Wyspę Bożego Narodzenia (Christmas Island) i wypłynął w kolejny etap. Postój na wyspie był nieplanowany ale w związku z awarią telefonu satelitarnego wymuszony.

Więcej w temacie: Aktualności

Ponieważ mamy już tyyyyyyyle zdjęć z naszych Zewowych wypraw musieliśmy rozdzielić galerię na dwie. Pod dotychczasowym adresem zostają aktualne zdjęcia z rejsu Maxus Solo Around oraz z Islandii, a zdjęcia z budowy Lilla My oraz rejsu przez Atlantyk wędrują na nowy adres: ZewOceanu.LillaMy

: https://picasaweb.google.com/ZewOceanu.LillaMy

Więcej w temacie: Aktualności, Setka 2012/2013

Szymon w nocy 13 października wpłynął na wyspę Bożego Narodzenia na Oceanie Indyjskim. Z powodu awarii telefonu satelitarnego od ponad tygodnia nie było z nim kontaktu. Atlantic Puffin zacumował przy boi w zatoce Flying Fish Cove.

Więcej w temacie: Aktualności

Partner główny

Patron honorowy

Newsletter

Podaj swój adres e-mail. Wyslemy Ci nowości i powiadomienia