zamknij
Strona główna » Artykuły » Aktualności » Aktualności

Aktualności

Zaczynamy nadrabiać zaległości dziennikowe. Mamy nadzieję, że się nie pogubicie chronologicznie ;)

Zapraszamy na retrospekcję z lipca. Część 1 dziennika z Markizów do Australii

Więcej w temacie: Aktualności

W piątek 27 listopada Szymon wypłynął z Saint Pierre w stronę Afryki Południowej. Rozpoczyna się najtrudniejszy etap jego rejsu. Niedługi zaczniemy publikować dzienniki pokładowe z trasy do Reunionu, a póki co słów kilka od Szymona. Jak zawsze z perspektywy praktycznej

Więcej w temacie: Aktualności
Meldunek i postój na Reunion
brożka, 2015-11-17

Dziś rano (17.11.2015) Szymon wpłynął do mariny w Saint Pierre na wyspie Reunion. Wpłynięcie poprzedziła nocna włóczęga w okolicach portu spowodowana złym oznaczeniem toru podejściowego.

Więcej w temacie: Aktualności

Ostatnie 4 dni dziennika z poprzedniego etapu. Krótkie niestety... cóż czuć, że Szymon już przebierał nogami przed postojem na Wyspie Bożego Narodzenia..

Więcej w temacie: Aktualności
Meldunek z Oceanu Indyjskiego
Brożka, 2015-11-11

11 listopada 2015 o 4:00UTC dotarł do nas SMS wysłany przez Szymona spod wyspy Rodriqez. Był to pierwszy osiągalny zasięg telefonii komórkowej od ponad 2500 mil morskich. Szymon zameldował, że ma małe problemy z prądem na jachcie i nowe łatki na żaglu, ale poza tym wszystko jest OK.

Więcej w temacie: Aktualności

Kolejne dni z dziennika jachtowego z odcinka Darwin - Wyspa Bożego Narodzenia. No ciężko się nie uśmiechnąć czytając te Szymonowe zapiski...

Więcej w temacie: Aktualności

Już dziś (05.11.2015) w programie "Pasja - sposób na życie" na kanale Canal+ Discovery Kaczka i Brożka będą bohaterkami opowieści o żeglowaniu z rejsem na Islandię w tle. Dziewczyny spróbują powiedzieć co jest TAKIEGo w tym całym pływaniu jachtami w mrozie i chłodzie tylko po to, żeby nigdzie nie dopłynąć ;)

Więcej w temacie: Aktualności

4 doba

Otwieram pierwszą z puszek obiadowych.  Jedną z tych które w celach konserwacyjnych lakierowała na biało Brożka. Otwieram, a puszka w środku też biała, też polakierowana!! Jak Ona to zrobiła? :)

Więcej w temacie: Aktualności

Czekając na kolejny sygnał od Szymona mamy dla Was następne wydanie dziennika pokładowego. Z Australii do Afryki... No wyszło na Wyspę Bożego Narodzenia, ale jest zapis tych kilku dni.

28.09.2015r. 2030UTC Dinach Beach YCA – Darwin, Australia
Do celu 11261 Nm...

Więcej w temacie: Aktualności

Dziś tuż przed północą czasu lokalnego Szymon na Atlantic Puffinie opuścił Wyspę Bożego Narodzenia (Christmas Island) i wypłynął w kolejny etap. Postój na wyspie był nieplanowany ale w związku z awarią telefonu satelitarnego wymuszony.

Więcej w temacie: Aktualności

Ponieważ mamy już tyyyyyyyle zdjęć z naszych Zewowych wypraw musieliśmy rozdzielić galerię na dwie. Pod dotychczasowym adresem zostają aktualne zdjęcia z rejsu Maxus Solo Around oraz z Islandii, a zdjęcia z budowy Lilla My oraz rejsu przez Atlantyk wędrują na nowy adres: ZewOceanu.LillaMy

: https://picasaweb.google.com/ZewOceanu.LillaMy

Więcej w temacie: Aktualności, Setka 2012/2013

Szymon w nocy 13 października wpłynął na wyspę Bożego Narodzenia na Oceanie Indyjskim. Z powodu awarii telefonu satelitarnego od ponad tygodnia nie było z nim kontaktu. Atlantic Puffin zacumował przy boi w zatoce Flying Fish Cove.

Więcej w temacie: Aktualności

Postój w Australii od początku planowania rejsu Szymona budził na naszej trasie grozę. Ilość historii i plotek które słyszeliśmy o kontroli celnej oraz kwarantannie była nieopisana. Im więcej czytaliśmy tym bardziej się baliśmy. To dobrze przygotowało nas do rzeczywistej odprawy...

Więcej w temacie: Aktualności
Kontakt się urwał...
brożka, 2015-10-05

Od czasu wypłynięcia Atlantic Puffina z Australii Szymon nie wysłał żadnej wiadomości ze swoją pozycją. Ostatni SMS który przyszedł brzmiał: "20 30 UTC z poranną wysoką wodą Puffin z kompletną z załogą wymeldował się z Dinach Beach YCA. Pozdrawiamy serdecznie". Zaczęliśmy się martwić brakiem informacji...

Więcej w temacie: Aktualności
Czas na Indyka!
brożka, 2015-10-01

Szymon wystartował w kolejny etap! 29 września 2015 rankiem opuscił gościnne progi Dinah Beach Cruising Yahct Associasion i skierował jacht na północ. Przed nim ponad 6 tysięcy mil do Afryki południowej!

Więcej w temacie: Aktualności

Od początku postój w Australii planowaliśmy jako czas przeznaczony dla jachtu. Było wiadome, że po roku żeglugi konieczne będzie przeprowadzenie liftingu. Planowaliśmy w prawdzie, że Szymon zatrzyma się w Darwin na 2 miesiące, lecz wymuszony długi postój w Panamie skrócił ten czas o połowę.

Więcej w temacie: Aktualności

Szukając miejsca w którym Szymon miał się zatrzymać w Australii wyczytaliśmy, że Darwin jest najbardziej żeglarskim miastem północnej części kontynentu. Od kilkudziesieciu lat jest naturalnym pit-stopem dla wiekszości oceanicznych wagabundów. Stąd też decyzja zapadła i na mapie trasy zagościło Darwin. 

Więcej w temacie: Aktualności
Australia wita!
brozka, 2015-09-02

Po mozolnym i długim podejściu Szymon wpłynął do Cullen Bay w Darwin. Przywitała go Brożka oraz stado Australijskich celników. Walka z podejściem trwała w sumie 2 doby bo jak na złość akurat tego dnia wiatr znacznie osłabł. Po 53 dniach żeglugi z Markizów Szymon dopłynął zmęczony, ale zadowolony.

Więcej w temacie: Aktualności

Szykowanie do wylotu do Australii rozpoczęlo się w momencie kiedy Szymon z Markizów przysłał liste rzecz do zabrania. Co ciekawe była ona wyjątkowo krótka: diodki do kompasu, taśma izolacyjna (bo ta ichniejsza do niczego się nie nadaje), 

Więcej w temacie: Aktualności

W ramach pakowania się do Australii. Na szybko z dedykacją od Sofi :) Pakowanie produktów spożywczych i domowego użytku do Australii należy poprzedzić szczegółowym zapoznaniem się z przepisami celnymi oraz sanitarnymi

Więcej w temacie: Aktualności

Partner główny

Patron honorowy

Newsletter

Podaj swój adres e-mail. Wyslemy Ci nowości i powiadomienia