zamknij
Strona główna » Artykuły » Aktualności » Aktualności

Aktualności

Ostatnia część dzienników z odcinka od Panamy na Markizy. Kolejne części będą już z Australii :)

35 doba Byłem właśnie na salingu gdy zobaczyłem przed dziobem idące kontra kursem delfiny. I to nie typowe stadko po kilkanaście sztuk, tylko naliczyłem przynajmniej 30.

Więcej w temacie: Aktualności

Kolejny odcinek Szymonowego dziennika. Dochodzą do nas głosy że się podoba - piszcie w komentarzach - to Szymona zmotywuje do dłuższych wpisów.

Więcej w temacie: Aktualności
Wieści, wieści!
brożka, 2015-08-10

Wczoraj po tygodniu ciszy dotarła wiadomość z pokładu Puffina. Szymon przesłał informację oraz swoją aktualna pozycję, która można zobaczyć już na naszej mapie.

Więcej w temacie: Aktualności

Czekając na jakiekolwiek wieści z pokładu Puffina publikujemy kolejną część zapisków z dziennika pokładowego. Trzeba przyznać że oceaniczne życie Szymonowi służy... No na pewno pod względem literackim się rozwinął :) O nurkowaniu, równiku i chwytnych pośladkach ;)

Więcej w temacie: Aktualności
Nowości niestety brak
brożka, 2015-08-05

Sporo osób pyta czy są wieści z pokładu, czy wiadomo jaka jest pozycja jachtu i czy można jakoś pomóc. Niestety nie ma nowych wiadomości od Szymona, ale nie został uruchomiony EPIRB czyli nie ma sytuacji bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa . Nadal nie wiemy jak poważne są straty...

Więcej w temacie: Aktualności

Od kilku dni warunki pogodowe w których Szymon żegluje znacznie się pogorszyły. To za sprawą niżu który przechodzi właśnie znad Wysp Salomona w pobliże Vanuatu. Drugą dobę wiatr osiąga siłę sztormu (do 11B), do tego jest duże zafalowanie oraz opady deszczu

Więcej w temacie: Aktualności

Zapraszamy na koleją część opowieści Pacyficznych:

"5 doba
Bezsensowne kołysanie się w martwej ciszy. Przedłużam bosakami wiosła z pontonu i montuje do relingów.  Nie damy się tak łatwo! ..."

Więcej w temacie: Aktualności

Część pierwsza dziennika pokładowego z prawie 50 dniowego odcinka żeglugi z Panamy na Markizy. Dziś pierwsze 4 dni: "Jeszcze trwa końcówka przypływu, ale zaraz powinien zacząć się slack, a później odpływ. Być może przez kilka mil będę musiał korzystać z jego pomocy gdyż wysoki brzeg wysp będzie mi zabierał północne podmuchy wiatru... "

Więcej w temacie: Aktualności
Pacyfik - w drodze do Australii!
brożka, 2015-07-10

Szymon wypłynął już z Hiva Oa i rozpoczął drugi etap pokonywania Pacyfiku. Po krótkim, ale intensywnym pobycie wie już na pewno, że na Markizy wróci w przyszłości. Teraz przed nim ponad 5300 mil morskich. Portem docelowym jest Darwin w którym 27 sierpnia czekać będzie na Szymona i Puffina Brożka

Więcej w temacie: Aktualności
50 dni na Oceanie - cz. 2
Szymon, 2015-07-09

... dużo więc w tym wielkim, Spokojnym Oceanie ruchu, energii, witalności. Ryby skaczą i latają, ptaki nurkują, a plankton w nocy przyświeca. Sam ocean też wygląda inaczej. Brakowało tego (wydawało mi się) wiecznego ruchu wody góra-dół, oddechu oceanu, który tak widoczny jest na Atlantyku...

Więcej w temacie: Aktualności
50 dni na Oceanie - cz. 1
Szymon, 2015-07-05

Zastanawiam się czy moim żartem primaaprilisowym nie dopiekłem komuś z silnym Aku – Aku? Bo jest tak jak bym sam sobie wykrakał. Pacyfik na dwie raty, krótki postój na Markizach i kolejne non stop, do Australii, mimo że wiele pięknych miejsc po drodze.

Więcej w temacie: Aktualności
Atlantic Puffin na Markizach!
brożka, 2015-07-02

Atlantic Puffin doleciał na Markizy! To prawdopodobnie pierwszy maskonur na Polinezji Francuskiej, a na pewno pierwszy Maxus na tych wodach :) O 1930 UTC Szymon zakotwiczył w zatoce przy Atuona - największym mieście na wyspie Hiva Oa.

Więcej w temacie: Aktualności
Z kamizelką ratunkową w tle
Szymon, 2015-06-22

Z pozdrowieniami od Szymona tekst o kamizelkach ratunkowych, który napisał w czasie drugiego pokonywania Atlantyku. Jakoś go widać wzięło na wspomnienia, bo napisał o tym jak pokonywał ten ocean po raz pierwszy.

Więcej w temacie: Aktualności
Po miesiącu na Pacyfiku
brożka, 2015-06-15

"Pogoda jest taka sobie - teraz od paru dni jest fajnie ale generalnie tak sobie, bo albo nie wiało nic, albo bardzo mocno. Sporą część trasy płynąłem tak naprawdę w bajdewindzie. Teraz dopiero idę takim baksztagiem czyli to co Puffin lubi, więc przyspieszyłem... - mówił Szymon wczoraj w czasie krótkiej rozmowy przez telefon satelitarny.

Więcej w temacie: Aktualności
Pokazy slajdów
brożka, 2015-06-14

Zakończyliśmy nasze wyprawy Zew Oceanu - Setką przez Atlantyk oraz Dziewczyny na pokład - Islandia 2014, ale wcale nie kończymy naszej przygody. Trwa rejs Szymona Maxus Solo Around, a ponadto jeździmy po Polsce z opowieściami o rejsach. Jeśli chcielibyście wziąć udział w naszym pokazie slajdów i spotkać z nami zapraszamy do regularnego zaglądania na naszą stronę 

Najbliższe spotkanie 21.06.2015 w Bydgoszczy

Więcej w temacie: Aktualności

Muszę wspomnieć o samym Colon. Generalnie jest uważane za miejsce niezbyt bezpieczne. Ja dosyć sceptycznie podchodzę do ostrzeżeń typu „zaleca się poruszanie tylko taxi” itp. Za pierwszym razem wysiadłem z autobusu gdzieś w centrum i po omacku szukałem biura imigracyjnego.

Więcej w temacie: Aktualności

Gdy dopływamy do Panamy z zamiarem przejścia Kanału Panamskiego nie mamy wielkiego wyboru co do miejsca postoju.  Są w zasadzie 3 opcje. W  Colon można stanąć tylko na kotwicy przy Club Nautico.

Więcej w temacie: Aktualności

Tuż po północy czasu polskiego (2223 UTC) Atlantic Puffin przeciął równoleżnik 0 i rozpoczął żeglugę po wodach półkuli południowej. Szymon w przysłanej wiadomości zaznaczył,ża magiczną linię pokonali bez potknięcia.

Więcej w temacie: Aktualności

Kiedy Szymon zmierzał do Panamy Brożka usiłowała wydobyć z przepaści internetu jakiekolwiek informacje logistyczne. Niestety nigdzie nie było żadnych konkretów. Dlatego Szymon napisał  tekst o Panamie z perspektywy żeglarskiej....

Więcej w temacie: Aktualności

Druga część o zderzeniach z Panamą. Cztery krótkie historyjki obrazujące życie w Portobleo i Panama City.

Urząd Imigracyjny Republiki Panama. Kilku petentów czeka w fotelach, ale widzę, że kobieta zza jednego z kilku okienek macha do mnie. Podchodzę i zaczynam wykładać swoja sprawę po ang. Pani mi przerywa i pyta czy ablam po hiszpańsku?

Więcej w temacie: Aktualności

Partner główny

Patron honorowy

Newsletter

Podaj swój adres e-mail. Wyslemy Ci nowości i powiadomienia