zamknij
Strona główna » Artykuły » Aktualności » Aktualności

Aktualności

Postój w Australii od początku planowania rejsu Szymona budził na naszej trasie grozę. Ilość historii i plotek które słyszeliśmy o kontroli celnej oraz kwarantannie była nieopisana. Im więcej czytaliśmy tym bardziej się baliśmy. To dobrze przygotowało nas do rzeczywistej odprawy...

Więcej w temacie: Aktualności
Kontakt się urwał...
brożka, 2015-10-05

Od czasu wypłynięcia Atlantic Puffina z Australii Szymon nie wysłał żadnej wiadomości ze swoją pozycją. Ostatni SMS który przyszedł brzmiał: "20 30 UTC z poranną wysoką wodą Puffin z kompletną z załogą wymeldował się z Dinach Beach YCA. Pozdrawiamy serdecznie". Zaczęliśmy się martwić brakiem informacji...

Więcej w temacie: Aktualności
Czas na Indyka!
brożka, 2015-10-01

Szymon wystartował w kolejny etap! 29 września 2015 rankiem opuscił gościnne progi Dinah Beach Cruising Yahct Associasion i skierował jacht na północ. Przed nim ponad 6 tysięcy mil do Afryki południowej!

Więcej w temacie: Aktualności

Od początku postój w Australii planowaliśmy jako czas przeznaczony dla jachtu. Było wiadome, że po roku żeglugi konieczne będzie przeprowadzenie liftingu. Planowaliśmy w prawdzie, że Szymon zatrzyma się w Darwin na 2 miesiące, lecz wymuszony długi postój w Panamie skrócił ten czas o połowę.

Więcej w temacie: Aktualności

Szukając miejsca w którym Szymon miał się zatrzymać w Australii wyczytaliśmy, że Darwin jest najbardziej żeglarskim miastem północnej części kontynentu. Od kilkudziesieciu lat jest naturalnym pit-stopem dla wiekszości oceanicznych wagabundów. Stąd też decyzja zapadła i na mapie trasy zagościło Darwin. 

Więcej w temacie: Aktualności
Australia wita!
brozka, 2015-09-02

Po mozolnym i długim podejściu Szymon wpłynął do Cullen Bay w Darwin. Przywitała go Brożka oraz stado Australijskich celników. Walka z podejściem trwała w sumie 2 doby bo jak na złość akurat tego dnia wiatr znacznie osłabł. Po 53 dniach żeglugi z Markizów Szymon dopłynął zmęczony, ale zadowolony.

Więcej w temacie: Aktualności

Szykowanie do wylotu do Australii rozpoczęlo się w momencie kiedy Szymon z Markizów przysłał liste rzecz do zabrania. Co ciekawe była ona wyjątkowo krótka: diodki do kompasu, taśma izolacyjna (bo ta ichniejsza do niczego się nie nadaje), 

Więcej w temacie: Aktualności

W ramach pakowania się do Australii. Na szybko z dedykacją od Sofi :) Pakowanie produktów spożywczych i domowego użytku do Australii należy poprzedzić szczegółowym zapoznaniem się z przepisami celnymi oraz sanitarnymi

Więcej w temacie: Aktualności

Ostatnia część dzienników z odcinka od Panamy na Markizy. Kolejne części będą już z Australii :)

35 doba Byłem właśnie na salingu gdy zobaczyłem przed dziobem idące kontra kursem delfiny. I to nie typowe stadko po kilkanaście sztuk, tylko naliczyłem przynajmniej 30.

Więcej w temacie: Aktualności

Kolejny odcinek Szymonowego dziennika. Dochodzą do nas głosy że się podoba - piszcie w komentarzach - to Szymona zmotywuje do dłuższych wpisów.

Więcej w temacie: Aktualności
Wieści, wieści!
brożka, 2015-08-10

Wczoraj po tygodniu ciszy dotarła wiadomość z pokładu Puffina. Szymon przesłał informację oraz swoją aktualna pozycję, która można zobaczyć już na naszej mapie.

Więcej w temacie: Aktualności

Czekając na jakiekolwiek wieści z pokładu Puffina publikujemy kolejną część zapisków z dziennika pokładowego. Trzeba przyznać że oceaniczne życie Szymonowi służy... No na pewno pod względem literackim się rozwinął :) O nurkowaniu, równiku i chwytnych pośladkach ;)

Więcej w temacie: Aktualności
Nowości niestety brak
brożka, 2015-08-05

Sporo osób pyta czy są wieści z pokładu, czy wiadomo jaka jest pozycja jachtu i czy można jakoś pomóc. Niestety nie ma nowych wiadomości od Szymona, ale nie został uruchomiony EPIRB czyli nie ma sytuacji bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa . Nadal nie wiemy jak poważne są straty...

Więcej w temacie: Aktualności

Od kilku dni warunki pogodowe w których Szymon żegluje znacznie się pogorszyły. To za sprawą niżu który przechodzi właśnie znad Wysp Salomona w pobliże Vanuatu. Drugą dobę wiatr osiąga siłę sztormu (do 11B), do tego jest duże zafalowanie oraz opady deszczu

Więcej w temacie: Aktualności

Zapraszamy na koleją część opowieści Pacyficznych:

"5 doba
Bezsensowne kołysanie się w martwej ciszy. Przedłużam bosakami wiosła z pontonu i montuje do relingów.  Nie damy się tak łatwo! ..."

Więcej w temacie: Aktualności

Część pierwsza dziennika pokładowego z prawie 50 dniowego odcinka żeglugi z Panamy na Markizy. Dziś pierwsze 4 dni: "Jeszcze trwa końcówka przypływu, ale zaraz powinien zacząć się slack, a później odpływ. Być może przez kilka mil będę musiał korzystać z jego pomocy gdyż wysoki brzeg wysp będzie mi zabierał północne podmuchy wiatru... "

Więcej w temacie: Aktualności
Pacyfik - w drodze do Australii!
brożka, 2015-07-10

Szymon wypłynął już z Hiva Oa i rozpoczął drugi etap pokonywania Pacyfiku. Po krótkim, ale intensywnym pobycie wie już na pewno, że na Markizy wróci w przyszłości. Teraz przed nim ponad 5300 mil morskich. Portem docelowym jest Darwin w którym 27 sierpnia czekać będzie na Szymona i Puffina Brożka

Więcej w temacie: Aktualności
50 dni na Oceanie - cz. 2
Szymon, 2015-07-09

... dużo więc w tym wielkim, Spokojnym Oceanie ruchu, energii, witalności. Ryby skaczą i latają, ptaki nurkują, a plankton w nocy przyświeca. Sam ocean też wygląda inaczej. Brakowało tego (wydawało mi się) wiecznego ruchu wody góra-dół, oddechu oceanu, który tak widoczny jest na Atlantyku...

Więcej w temacie: Aktualności
50 dni na Oceanie - cz. 1
Szymon, 2015-07-05

Zastanawiam się czy moim żartem primaaprilisowym nie dopiekłem komuś z silnym Aku – Aku? Bo jest tak jak bym sam sobie wykrakał. Pacyfik na dwie raty, krótki postój na Markizach i kolejne non stop, do Australii, mimo że wiele pięknych miejsc po drodze.

Więcej w temacie: Aktualności
Atlantic Puffin na Markizach!
brożka, 2015-07-02

Atlantic Puffin doleciał na Markizy! To prawdopodobnie pierwszy maskonur na Polinezji Francuskiej, a na pewno pierwszy Maxus na tych wodach :) O 1930 UTC Szymon zakotwiczył w zatoce przy Atuona - największym mieście na wyspie Hiva Oa.

Więcej w temacie: Aktualności

Partner główny

Patron honorowy

Newsletter

Podaj swój adres e-mail. Wyslemy Ci nowości i powiadomienia