zamknij
Strona główna » Artykuły » Aktualności » Aktualności

Aktualności

Z kamizelką ratunkową w tle
Szymon, 2015-06-22

Z pozdrowieniami od Szymona tekst o kamizelkach ratunkowych, który napisał w czasie drugiego pokonywania Atlantyku. Jakoś go widać wzięło na wspomnienia, bo napisał o tym jak pokonywał ten ocean po raz pierwszy.

Więcej w temacie: Aktualności
Po miesiącu na Pacyfiku
brożka, 2015-06-15

"Pogoda jest taka sobie - teraz od paru dni jest fajnie ale generalnie tak sobie, bo albo nie wiało nic, albo bardzo mocno. Sporą część trasy płynąłem tak naprawdę w bajdewindzie. Teraz dopiero idę takim baksztagiem czyli to co Puffin lubi, więc przyspieszyłem... - mówił Szymon wczoraj w czasie krótkiej rozmowy przez telefon satelitarny.

Więcej w temacie: Aktualności
Pokazy slajdów
brożka, 2015-06-14

Zakończyliśmy nasze wyprawy Zew Oceanu - Setką przez Atlantyk oraz Dziewczyny na pokład - Islandia 2014, ale wcale nie kończymy naszej przygody. Trwa rejs Szymona Maxus Solo Around, a ponadto jeździmy po Polsce z opowieściami o rejsach. Jeśli chcielibyście wziąć udział w naszym pokazie slajdów i spotkać z nami zapraszamy do regularnego zaglądania na naszą stronę 

Najbliższe spotkanie 21.06.2015 w Bydgoszczy

Więcej w temacie: Aktualności

Muszę wspomnieć o samym Colon. Generalnie jest uważane za miejsce niezbyt bezpieczne. Ja dosyć sceptycznie podchodzę do ostrzeżeń typu „zaleca się poruszanie tylko taxi” itp. Za pierwszym razem wysiadłem z autobusu gdzieś w centrum i po omacku szukałem biura imigracyjnego.

Więcej w temacie: Aktualności

Gdy dopływamy do Panamy z zamiarem przejścia Kanału Panamskiego nie mamy wielkiego wyboru co do miejsca postoju.  Są w zasadzie 3 opcje. W  Colon można stanąć tylko na kotwicy przy Club Nautico.

Więcej w temacie: Aktualności

Tuż po północy czasu polskiego (2223 UTC) Atlantic Puffin przeciął równoleżnik 0 i rozpoczął żeglugę po wodach półkuli południowej. Szymon w przysłanej wiadomości zaznaczył,ża magiczną linię pokonali bez potknięcia.

Więcej w temacie: Aktualności

Kiedy Szymon zmierzał do Panamy Brożka usiłowała wydobyć z przepaści internetu jakiekolwiek informacje logistyczne. Niestety nigdzie nie było żadnych konkretów. Dlatego Szymon napisał  tekst o Panamie z perspektywy żeglarskiej....

Więcej w temacie: Aktualności

Druga część o zderzeniach z Panamą. Cztery krótkie historyjki obrazujące życie w Portobleo i Panama City.

Urząd Imigracyjny Republiki Panama. Kilku petentów czeka w fotelach, ale widzę, że kobieta zza jednego z kilku okienek macha do mnie. Podchodzę i zaczynam wykładać swoja sprawę po ang. Pani mi przerywa i pyta czy ablam po hiszpańsku?

Więcej w temacie: Aktualności

Na czas kiedy Szymon zdobywa Pacyfik mamy dla Was w zanadrzu kilka tekstów, które Szymon napisał stojąc w Panamie. Dziś o pierwszym zderzeniu z Ameryką Środkową, a precyzyjniej z Panamą czyli  "Jak zostałem gringo".

Starać się specjalnie nie trzeba. Skoro nie jesteś tutejszy to znaczy, że jesteś gringo...

Więcej w temacie: Aktualności

11 maja 2015 miął dokładnie rok od chrzcin  „Atlantic Puffina”.  Prawdopodobnie została przekazana mu cząstka żeglarskiej duszy jego chrzestnego, Wiktora Plitko świetnego regatowca. Bo mały Maxus ze stoczni Northman wciąż zadziwia swoimi możliwościami nautycznymi.

Więcej w temacie: Aktualności
Start III etapu
brożka, 2015-05-12

Oficjalnie 12 maja 2015 o 1235 UTC kotwica na Atlantic Puffinie poszła w górę, a Szymon rozpoczął III etap swojego samotnego rejsu. 

Więcej w temacie: Aktualności
Co znajdę na Pacyfiku ?
Ozi, 2015-05-11

Woda ma 30,2C, w kabinie jachtu jest ponad 37 stopni. Nie, to nie opowieśc z rejsu na Markizy. Tak wygląda moje życie na kotwicowisku  Las Brisas w Panama City. Aktualnie jest 9 rano, jest jeszcze poranna bryza - da się żyć. Jestem na lądzie, moje stopy grzeje kot. 

Więcej w temacie: Aktualności, Maxus Solo Around
Good Morning Pacyfik
Ozi, 2015-05-04

Udało się, jestem na Pacyfiku wraz z Puffinem! Udało sie to dobre stwierdzenie. Gdy 2 lata kończyliśmy nasz setkowy rejs często, już w Polsce słyszeliśmy to -udało wam się. I nie było to miłe. Bo wyrażało przekonanie że te prawie 11 tys. mil przebyliśmy bezpiecznie i sprawnie dzięki szczęściu, a nie dobremu przygotowaniu łódki i planowaniu. Ale teraz tak, udało mi się...

Więcej w temacie: Aktualności
Co się dzieje... [w Panamie] ?
Szymon, 2015-04-20

Zastanawiacie się pewnie co się dzieje. Dlaczego wciąż stoję w Panamie i to w dodatku po złej stronie? W zasadzie to ja też chciałbym wiedzieć ….

Dzieje się dużo i mało zarazem.

Więcej w temacie: Aktualności
TAK, TO BYŁ ŻART!
brożka, 2015-04-01

Drodzy czytacze naszej strony (i wytworów innych mediów żeglarskich). Szymon rzeczywiscie popłynał do Colon na pomiar i rzeczywiście przyjdzie nam słono zapłacić za przejście Kanału Panamskiego, ale wiadomość napisana 1.04 o 1:40 była Prima Aprilsowym żartem.

Więcej w temacie: Aktualności

Jeszcze wciąż Puffin tkwi w mętliku lokalnych zasad i „przepisów” i płacenia, ale już wiemy, że nie będzie tak jak sobie wymarzyliśmy. Niestety koszty przeprawy przez kanał sięgają naszych maksymalnych rezerw finansowych. W związku z tym musimy zrezygnować z rejsu po wyspach Pacyfiku. Australia tez innym razem...

Więcej w temacie: Aktualności

Czas się w końcu ruszyć, zapomniałem już jak morze wygląda :) Według zaplanowanej trasy do zrobienia jest 1212 mil. Do tego zakładam optymistycznie oczywiście, 10 dni żeglugi. Czyli ponad 120 mil na dobę. Wiać ma tak jak Puffin lubi czyli mocno i od tyłu, wiec szanse są spore.

Więcej w temacie: Aktualności

Zaginął nam gdzieś finisz pokonywania Atlantyku. Ale nadrabiamy i publikujemy, żeby nadrobić!

Hmm czyżbym wyprzedził 20 m katamaran? Wieczorem wyjechał mi przed dziobem z lewej burty. Płynął baksztagiem pod pełnymi żaglami, tak około 1 węzła szybciej niż ja. Rano pojawił się z prawej na drugim halsie…. za moja rufą :)

Więcej w temacie: Aktualności
Szymon dotarł do Panamy
brożka, 2015-03-17

Szymon po 9 dniach i 23 godzinach żeglugi dotarł 17 marca 2015 do Panamy. Zakotwiczył w Portobelo w którym przejdzie pierwszą odprawe i zrobi reaserch co do Kanału Panamskiego. Warunki pogodowe, które miał w ciągu ostatnich dni były trudne, a wiatr osiągał momentami prędkość 60 węzłów.

Więcej w temacie: Aktualności

Kolosowy weekend w Gdyni zakończył się wczoraj oficjalną galą wręczenia najważniejszych polskich nagród podróżniczych- Kolosów. Z dumą chwalimy się, że Kaśka i Brożka nie wróciły do domu z pustymi rękami.

Więcej w temacie: Aktualności

Partner główny

Patron honorowy

Newsletter

Podaj swój adres e-mail. Wyslemy Ci nowości i powiadomienia