zamknij
Strona główna » Artykuły » Aktualności » Aktualności

Aktualności

Na czas kiedy Szymon zdobywa Pacyfik mamy dla Was w zanadrzu kilka tekstów, które Szymon napisał stojąc w Panamie. Dziś o pierwszym zderzeniu z Ameryką Środkową, a precyzyjniej z Panamą czyli  "Jak zostałem gringo".

Starać się specjalnie nie trzeba. Skoro nie jesteś tutejszy to znaczy, że jesteś gringo...

Więcej w temacie: Aktualności

11 maja 2015 miął dokładnie rok od chrzcin  „Atlantic Puffina”.  Prawdopodobnie została przekazana mu cząstka żeglarskiej duszy jego chrzestnego, Wiktora Plitko świetnego regatowca. Bo mały Maxus ze stoczni Northman wciąż zadziwia swoimi możliwościami nautycznymi.

Więcej w temacie: Aktualności
Start III etapu
brożka, 2015-05-12

Oficjalnie 12 maja 2015 o 1235 UTC kotwica na Atlantic Puffinie poszła w górę, a Szymon rozpoczął III etap swojego samotnego rejsu. 

Więcej w temacie: Aktualności
Co znajdę na Pacyfiku ?
Ozi, 2015-05-11

Woda ma 30,2C, w kabinie jachtu jest ponad 37 stopni. Nie, to nie opowieśc z rejsu na Markizy. Tak wygląda moje życie na kotwicowisku  Las Brisas w Panama City. Aktualnie jest 9 rano, jest jeszcze poranna bryza - da się żyć. Jestem na lądzie, moje stopy grzeje kot. 

Więcej w temacie: Aktualności, Maxus Solo Around
Good Morning Pacyfik
Ozi, 2015-05-04

Udało się, jestem na Pacyfiku wraz z Puffinem! Udało sie to dobre stwierdzenie. Gdy 2 lata kończyliśmy nasz setkowy rejs często, już w Polsce słyszeliśmy to -udało wam się. I nie było to miłe. Bo wyrażało przekonanie że te prawie 11 tys. mil przebyliśmy bezpiecznie i sprawnie dzięki szczęściu, a nie dobremu przygotowaniu łódki i planowaniu. Ale teraz tak, udało mi się...

Więcej w temacie: Aktualności
Co się dzieje... [w Panamie] ?
Szymon, 2015-04-20

Zastanawiacie się pewnie co się dzieje. Dlaczego wciąż stoję w Panamie i to w dodatku po złej stronie? W zasadzie to ja też chciałbym wiedzieć ….

Dzieje się dużo i mało zarazem.

Więcej w temacie: Aktualności
TAK, TO BYŁ ŻART!
brożka, 2015-04-01

Drodzy czytacze naszej strony (i wytworów innych mediów żeglarskich). Szymon rzeczywiscie popłynał do Colon na pomiar i rzeczywiście przyjdzie nam słono zapłacić za przejście Kanału Panamskiego, ale wiadomość napisana 1.04 o 1:40 była Prima Aprilsowym żartem.

Więcej w temacie: Aktualności

Jeszcze wciąż Puffin tkwi w mętliku lokalnych zasad i „przepisów” i płacenia, ale już wiemy, że nie będzie tak jak sobie wymarzyliśmy. Niestety koszty przeprawy przez kanał sięgają naszych maksymalnych rezerw finansowych. W związku z tym musimy zrezygnować z rejsu po wyspach Pacyfiku. Australia tez innym razem...

Więcej w temacie: Aktualności

Czas się w końcu ruszyć, zapomniałem już jak morze wygląda :) Według zaplanowanej trasy do zrobienia jest 1212 mil. Do tego zakładam optymistycznie oczywiście, 10 dni żeglugi. Czyli ponad 120 mil na dobę. Wiać ma tak jak Puffin lubi czyli mocno i od tyłu, wiec szanse są spore.

Więcej w temacie: Aktualności

Zaginął nam gdzieś finisz pokonywania Atlantyku. Ale nadrabiamy i publikujemy, żeby nadrobić!

Hmm czyżbym wyprzedził 20 m katamaran? Wieczorem wyjechał mi przed dziobem z lewej burty. Płynął baksztagiem pod pełnymi żaglami, tak około 1 węzła szybciej niż ja. Rano pojawił się z prawej na drugim halsie…. za moja rufą :)

Więcej w temacie: Aktualności
Szymon dotarł do Panamy
brożka, 2015-03-17

Szymon po 9 dniach i 23 godzinach żeglugi dotarł 17 marca 2015 do Panamy. Zakotwiczył w Portobelo w którym przejdzie pierwszą odprawe i zrobi reaserch co do Kanału Panamskiego. Warunki pogodowe, które miał w ciągu ostatnich dni były trudne, a wiatr osiągał momentami prędkość 60 węzłów.

Więcej w temacie: Aktualności

Kolosowy weekend w Gdyni zakończył się wczoraj oficjalną galą wręczenia najważniejszych polskich nagród podróżniczych- Kolosów. Z dumą chwalimy się, że Kaśka i Brożka nie wróciły do domu z pustymi rękami.

Więcej w temacie: Aktualności

W czasie kiedy Szymon płynie do Panamy publikujemy drugą z trzech części dziennika pokładowego z etapu przez Atlantyk.

"... komputer na dzień dobry pokazał mi niebieski ekran. Na szczęście byłem odpowiednio przygotowany na taką akcję. Mama dała mi kieszonkowy atlas świata. Otworzyłem na odpowiedniej stronie..."

Więcej w temacie: Aktualności

6 marca 2015 w Dworze Artusa w Gdańsku odbyła sie uroczystość wręczenia nagród Rejs Roku 2014. Gala ta jest najważniejszym żeglarskim wydarzeniem w Polsce, a nagrody Rejsu Roku traktowane są jako najważniejsze w Polsce. W czasie uroczystości wyróżnienie odebrały Kaczka i Brożka.

Więcej w temacie: Aktualności

Już trzeci raz zagościmy na Kolosach - Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów w Gdyni. Odbędą sie one w najbliższy weekend (13-15.03.2015) w Arenie Gdynia i Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Serdecznie zapraszamy na prezentację Brozki i Kaczki w sobotę na dużą salę.

Więcej w temacie: Aktualności
Start do Panamy
brozka, 2015-03-07

7 marca 2015 w południe czasu lokalnego Szymon Kuczyński na jachcie Maxus 22 "Atlantic Puffin" wypłynął z Le Marin na Martynice rozpoczynając kolejny etap samotnego rejsu dookoła świata. Po dwumiesięcznym postoju kontynuuje on żeglugę na zachód,

Więcej w temacie: Aktualności
Krakowski Rejs Roku
brożka, 2015-02-25

Rejs Brożki i Kaczki otrzymał kolejne wyróżnienie żeglarskie - Krakowksi Rejs Roku. Jest ono przyznawany przez Krakowski Okręgowy Związek Żeglarski oraz Tawernę Żegkarską Stary Port. Uroczyste wręczenie miało miejsce w czasie finałowego koncertu Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej Shanties 2015

Więcej w temacie: Aktualności
Wręczenie nagrody Magazynu Wiatr
brożka, 2015-02-18

15 lutego 2015 na targach Wiatr i Woda odbyło sie uroczyste wręczenie nagrody Żeglarz Roku 2015 Magazynu Wiatr. W sali A zgromadzili się: redakcja Wiatru, przedstawiciele sponsorów nagród oraz żeglarze zainteresowani wyprawą Dziewczyny na pokład - Islandia 2014.

Więcej w temacie: Aktualności
Slajdowisko w Korsarzu
Brożka, 2015-01-19

Zapraszamy mieszkańców Warszawy na pokaz slajdów do Tawerny Korsarz 20 stycznia (wtorek) na 19:30. Będzie okazja do pooglądania ładnych zdjęć, posłuchania o tym jak było zimno i mokro albo zapytania o to i owo. Serdecznie zapraszamy

Więcej w temacie: Aktualności

Zakończył się plebiscyt Magazynu Wiatr na Żeglarza Roku 2014. Zwcięzcą został, a raczej zwyciężczyniami zostały ... Brożka i Kaczka za rejs Atlantic Puffinem na Islandię. Na kolejnych miejscach znalazła się Jolanta Ogar oraz Karol Jabłoński

Więcej w temacie: Aktualności

Partner główny

Patron honorowy

Newsletter

Podaj swój adres e-mail. Wyslemy Ci nowości i powiadomienia