zamknij
Strona główna » Artykuły » Aktualności » Aktualności

Aktualności

Puffin na Solencie
brożka, 2014-09-23

Mała retrospekcja: "...Aktualnie stoję w Cowes, dokładnie w górze rzeki czyli Folly Inn. To sympatyczne miejsce które zasłynęło z tego ze wybudowano tu pierwszą regatową wersje Setki czyli Gringo Łukasza Stawskiego :) Ja tu wpadłem oddać silnik którego używałem w Kanale Kilońskim..."

Więcej w temacie: Aktualności
W końcu wieści od Szymona
brożka, 2014-09-18

Przygotowania do wyjścia z Dziwnowa w rejs to zupełnie historia. Wciąż jest ogromna lista rzeczy do zrobienia na jachcie np. montaż dodatkowego amperomierza do solara, sprzątnąć w końcu bałagan w kablach, zamontować knagi do regulacji solara itp.,itd.

Więcej w temacie: Aktualności

Zgodnie z planem 30 sierpnia Szymon wypynął z Dziwnowa rozpoczynając pierwszy etap wyprawy Maxus Solo Around. Wypłytniecie poprzedziły staranne i spontaniczne przygotowania - ostatnie zakupy, pakowanie i załatwianie spraw ladowych.

Więcej w temacie: Aktualności

Już 30 sierpnia Atlantic Puffin wraz z Szymonem wypłynie z Dziwnowa w swój okołoziemski rejs. Zakończyły sie testy jachtu na Bałtyku i trwają właśnie ostatnie przygotowania do tej wyprawy. Kompletowane jest brakujące wyposażenie oraz prowiant 

Więcej w temacie: Aktualności
Popłyń na Puffinie!
Szymon, 2014-08-18

Pojawia sie niepowtarzalna okazja pożeglować na pokładzie najmniejszego polskiego jachtu który ma za sobą  brawurowy, żeński rejs na Islandie i wyrusza właśnie w samotniczy rejs dookoła świata! Bedziet to najczystsza forma żeglarstwa jaka można sobie wyobrazić. Ale uwaga! Nie będzie to rejs z folderu!

Więcej w temacie: Aktualności
Polony Cup - przed startem
Ozi, 2014-08-11
Polony Cup - przed startem

Polonez Cup to najważniejsza samotnicza impreza w Polsce. Wyścig jeszcze przed nami, więc relacja również. Ale mamy refleksje jakie zmiany zaszły przez te trzy edycje. Gdy w 2012 pojawiliśmy sie na starcie tych regat wraz z nasza Setką  "Lilla My" to Szymon jeszcze przed wyścigiem dostał ksywę kamikaze.

Więcej w temacie: Aktualności
Czy projekt będzie dalej realizowany ?

Zastanawiacie się co dzieje sie z Zewem Oceanu, bo od miesiąca  nie dajemy znaku życia? Niestety nie mamy radosnych wieści.....

Więcej w temacie: Aktualności
Rejs

Atlantic Puffin oraz Lilla My wpłynęły do portu macierzystego w Dziwnowie! Tym samym naszą wyprawę na zimną wyspę uważamy za zakończoną. Co więcej zakończoną sukcesem! Atlantic Puffin pokonał ponad 3400 mil morskich i odwiedził 6 krajów. Ale co najważniejsze - rewelacyjnie sprawdził się w morskich warunkach!

Więcej w temacie: Aktualności

Krótki postój w Kopenhadze przeznaczyłyśmy na szybkie zwiedzanie i odpoczynek po 6 dniach w morzu. A o tym jak było pisze Brożka: "No to ruszamy w zaktualizowanym składzie. Do załogi dołączyła Sofi, która czekała na nas w Stavanger już od dwóch dni (tak to bywa jak sie podróżuje stopem). Ale hola, hola... "

Więcej w temacie: Aktualności

Z opóźnieniem umieszczamy fragment zapisków z odcinka Wyspy Owcze - Stavanger, który był ostatnim odcinkiem Kaczki w naszym islandzkim wyzwaniu. W Stavanger do załogi dołączyła Sofi czyli Zosia Bocheńska.

Więcej w temacie: Aktualności
Islandzkie przygody
Kaczka, 2014-06-15
Islandzkie przygody

Nasze Islandzie przygody i spotkania piórem (a raczej klawiaturą) Kaczki. Jak to się moczyłyśmy w Hot Spotach, pokonały stopem 500 km, łaziły nielegalnie po lodowcu oraz spędzały rodzinne chwile na odległej wyspie.

Więcej w temacie: Aktualności
Z pamiętniczka: Owcze - Islandia
brożka, 2014-06-15

Ostatnie sprawy w Tornshavn załatwiamy biegiem. Szybka kawa na Nordlysid, szybkie zakupy i spadamy. Gęsta mgła, nie widać Nolsoy. Wiatru prawie nie ma, mimo to na prądzie zasuwamy 4 węzły. Wyciągamy na pokład racę spadochronową, jakby ktoś chciał nas rozjeżdżać będziemy w niego strzelać...

Więcej w temacie: Aktualności
Atlantic Puffin na Islandii!
brozka, 2014-06-14

Meldujemy, że damska załoga Atlantic Puffina 12 czerwca dopłynęła do Islandii! Zatrzymayłśmy się w porcie Djupivagur na wschodnim wybrzeżu. Odcinek z Wysp Owczych był wyjatkowo trudny, ponieważ trafiłyśmy na silny sztorm - w porywach 55 węzłów. 

Więcej w temacie: Aktualności

Puffin 6 czerwca dotarł na Wyspy Owcze. Po 48 godzinach żeglugi z Szetlandów damska załoga zawitała do stolicy - Tornshavn. Na tym odcinku udało nam sie pobić niezły odcinek dobowy - 140 mil. Co daje średnią prędkość ponad 5 węzłów! A jutro... ruszamy na Islandię!

Więcej w temacie: Aktualności

Po 4 dobach żeglugi Puffin z dziewczynami dotarł do Lerwick na Szetlandach. Lilla My z Szymonem jeszcze w morzu.Tym razem do poczytania zapiski Brożki.

 

Więcej w temacie: Aktualności
Dotarliśmy do Norwegii
brożka, 2014-05-28

Dotarliśmy do Kristiansand. Po awaryjnym powrocie do Goteborga spowodowanym walnięciem w skałę i ponownym wyjściu na morze w Kattegacie dostaliśmy do 46 węzłów wiatru.

Więcej w temacie: Aktualności
MAST !
brożka, 2014-05-24

W ferworze walki zapomnieliśmy napisać o naszym maszcie!  Wraz z takielunkiem stałym przekazała nam go firma MAST, która zajmuje sie produkcją elementów takielunku. W ich asortymencie są nie tylko bomy, ale również systemy refowania, okucia, takielunek, osprzęt a nawet konstrukcje stalowe.

Więcej w temacie: Aktualności
Goteborg wita!
brozka, 2014-05-21

Po uroczystościach w Gdyni Atlantic Puffin popłynął do Dziwnowa - swojego portu macierzystego. Tam w gościnnych progach nowej mariny odbyły sie ostatnie przygotowania do startu. 17 maja w nocy Atlantic Puffin z dziewczynami na pokładzie opuścił port i obrał kurs na północ. Po przepłynięciu Sundów 21 maja w południe jacht wszedł do portu w Goteborgu.

Więcej w temacie: Aktualności
... nadaję Ci imię:
brozka , 2014-05-12

11 maja 2014 r. odbył się uroczysty chrezest morski Maxusa. Ojcem Chrzestnym został Wiktor Plitko - Plitkin. Po oficjalnym przywitaniu przyjaciół oraz zaproszonych gości Brożka opowiedziała o rejsie Setek i pomyśle Maxus Solo Around. Następnie głos zabrał Plitkin...

Więcej w temacie: Aktualności
Osprzęt Barton Marine
brożka, 2014-05-06

Przekazujemy kolejną wiadomość dotyczącą wyposarzenia Maxusa. Na pokładzie znajdować się będzie osprzęt Barton Marine - knagi, szyny i bloczki pojedyncze, podwójne oraz leżące. Wszystko czego potrzeba do obsługi lin i żagli.

Więcej w temacie: Aktualności

Partner główny

Patron honorowy

Newsletter

Podaj swój adres e-mail. Wyslemy Ci nowości i powiadomienia