zamknij
Strona główna » Artykuły » Aktualności » Aktualności

Aktualności

Wideorozmowa z Szymonem
Brozka, 2015-01-11

W czwartek 15 stycznia odbyła sie wideokonferencja z Szymonem na której opowiedział o dotychczasowej żegludze oraz odpowiadał na pytania od słuchaczy. Mówił m.in o dalszych etapach rejsu - przepłynięciu Kanału Panamskiego i żegludze przez Pacyfik do Australii. Rozmowę tą umieściliśmy sieci i można jej już słuchać

Więcej w temacie: Aktualności

Pierwsza część dziennka pokładowego, który pisze Szymon z pokładu Atlantic Puffina. Zapraszamy do czytania :)

Więcej w temacie: Aktualności

Ostatniego dnia grudnia 2014 roku ogłoszono wyniki najbardziej prestiżowych polskich nagród żeglarskich "Rejs Roku 2014" i "Srebrny Sekstant". Jest to Nagroda Ministra Infrastruktury i Rozwoju. W tym roku uhonorowano również Brożkę i Kaczkę za rejs Atlantic Puffinem na Islandię!

Więcej w temacie: Aktualności
Zdjęcia z Atlantyku
brożka, 2014-12-21

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z żeglugi przez Atlantyk. Już nieługo zamieścimy tu również opisy z dziennika pokładowego Szymona oraz filmiki. 

Więcej w temacie: Aktualności
Atlantic Puffin JUŻ NA MARTYNICE
brożka, 2014-12-20

Szymon w nocy 20 grudnia 2014 dotarł do Martyniki. O 5:40 UTC minął przyladek Cabrits na południu wyspy. Przepłynął Ocean Atlantycki w czasie 25 dni i 18 godzin żeglugi i pokonał prawie 3000 mil morskich. Maxus wpłynął do zatoki Cul-de-Sac du Marin gdzie zatrzyma się na kotwicowisku w Le Marin.

Więcej w temacie: Aktualności

Zaszczyt kopnął Zewowe dziewczyny! Za rejs na Islandię zostały nominowane do nagrody Żeglarza Roku 2014 Magazynu Wiatr. O zwycięstwie decydować będą głosy internautów dlatego zapraszamy serdecznie do klikania. Raz dziennie można oddawać swój głos w konkursie!

Więcej w temacie: Aktualności

Szymon wystartował z regatami ARC - największymi regatami amatorskimi przez Atlantyk. W tegorocznej edycji wzięło udział 173 jednostek z całego świata. Maxus zaskoczył swoją szybkością na tle jachtów startujących :) Serdecznie gratulujemy polskim załogom!

Więcej w temacie: Aktualności

Dokładnie 7 dni temu Atlantic Puffin opuścił Las Palmas. Zgodnie z planem wystartował razem z regatami Atlantic Really for Crusiers (ARC) i żegluje razem z nimi. Szymon pokonał na Maxusie 22 w ciągu tego tygodnia ponad 870 mil morskich.

Więcej w temacie: Aktualności

Dziś o 1142 UTC Szymon opuścił port i ruszył w swój samotny rejs dookoła świata. Na lądzie pożegnali go przedstawiciele stoczni Northman oraz przyjaciele.

Atlantic Puffin departure Las Palmas at 1145 UTC and start his single hended around the world cruise. Next stop will be on Martinique  after  23-25 days sailing.

Więcej w temacie: Aktualności
Start do rejsu przełożony....
brożka, 2014-11-23

Oficjalny start wyprawy Maxus Solo Around został przełożony na dzień jutrzejszy. Spowodowane jest to warunkami pogodowymi panującymi obecnie na Wysoach Kanaryjskich - występują obfite opady oraz wiatr o sile 30-40 kn.

Więcej w temacie: Aktualności

Chcąc zrobić Szymonowi niespodziankę przed startem w jego samotny rejs zapakowałam plecak i tanim lotem ruszyłam na Wyspy Kanaryjskie. W planie była wielka niespodzianka w którą zostało wkręconych kilka osób. Udało się ją utrzymać w tajemnicy do 24 h przed moim przylotem na Kanary.

Więcej w temacie: Aktualności

Minął rok od momentu gdy prezes stoczni Northman Krzysztof  Stępniak powiedział – tak.
Tak, zbudujemy dla ciebie Maxusa 22 na rejs dookoła świata. Można powiedzieć, że obchodzimy pierwsze urodziny projektu  „Maxus Solo Around”.  Czy to nie jest zbyt pospiesznie świętowanie skoro jacht tak naprawdę jeszcze oficjalnie nie wystartował? Pora więc na podsumowanie.

Więcej w temacie: Aktualności
Na Wyspach Kanaryjskich
brożka, 2014-11-01
Na Wyspach Kanaryjskich

Ostatniego dnia października Szymon wpłynął do portu w Arrecife na wyspie Lanzarote. Pokonanie odcinka z Cascais (Lizbona) na Wyspy Kanaryjskie zajęło mu tydzień. Warunki pogodowe były sprzyjające - jeśli nie liczyć pierwszych dni kiedy wiatry były raczej słabe. Na szczęście Puffin dobrze radzi sobie jeśli cokolwiek wieje

Więcej w temacie: Aktualności

Ten odcinek miałem płynąć z załogą. W sobotę rano przyleciał Kuba, a wieczorem miał pojawić się Grzegorz. Okazało się, że Grzesiek spóźni się 30h i będzie w poniedziałek o 02.00 am. O czwartej oddaliśmy cumy. Dziesięć godzin później siedziałem za sterem podczas swojej wachty, a wiatromierz pokazywał do 50 węzłów wiatru

Więcej w temacie: Aktualności

W najbliższy weekend 25 - 26.10.2014 zapraszamy do Krakowa na festiwal Travenalia - jedno z większych krakowskich spotkań podróżniczych. W AuditoriumMaximum UJ przez dwa dni odbywać się będą prezentacje z wypraw prowadzone przez zaproszonych gości, a wśród nich pojawią się rownież Brożka i Sofi z opowieściami z tegorocznego damskiego rejsu na Islandię.

Więcej w temacie: Aktualności
Na Porto!
brożka, 2014-10-14

Szymon wypłynął 13 października z Porto z załogą na pokładzie. Towarzyszą mu Kuba i Grzesiek z którymi popłynie na Maderę. Odcinek ten będzie trudny ponieważ pomiędzy kontynentem, a wyspami Atlantyku przechodzą liczne niże.

Więcej w temacie: Aktualności
Biskaju ciąg dalszy...
brożka, 2014-10-04

Atlantic Puffin zatrzymał się w hiszpańskiej La Corunie w Marinie Real. 5 października płynie dalej do Porto. Druga część żeglugi  przez Biskaje minęła bez problemów niestety z tragiczną historią w tle...

Więcej w temacie: Aktualności
Podejście do La Rochell
Szymon, 2014-09-29

Nocne wejście było dość ekscytujące i to bardziej niż planowałem. Wchodziłem w absolutnych ciemnościach, bez księżyca czy gwiazd. Wiało dość paskudnie 25-35knt (max. szkwał zanotowałem 44 knt).  /25.09.2014/

Więcej w temacie: Aktualności
Biskaj - część pierwsza
Brożka, 2014-09-25
Biskaj - część pierwsza

Założyłem, że część czytających może być zainteresowana jak to się uprawia żeglarstwo bez silnika. Dlatego będzie trochę opisów dość technicznych związanych z wykorzystywaniem sił natury i własnych, nie tylko do pokonywania dłuższych dystansów na otwartych wodach, ale również do zapomnianej już...

Więcej w temacie: Aktualności
Puffin na Solencie
brożka, 2014-09-23

Mała retrospekcja: "...Aktualnie stoję w Cowes, dokładnie w górze rzeki czyli Folly Inn. To sympatyczne miejsce które zasłynęło z tego ze wybudowano tu pierwszą regatową wersje Setki czyli Gringo Łukasza Stawskiego :) Ja tu wpadłem oddać silnik którego używałem w Kanale Kilońskim..."

Więcej w temacie: Aktualności

Partner główny

Patron honorowy

Newsletter

Podaj swój adres e-mail. Wyslemy Ci nowości i powiadomienia