zamknij
Strona główna » Artykuły » Aktualności » Aktualności

Aktualności

W czasie kiedy Szymon płynie do Panamy publikujemy drugą z trzech części dziennika pokładowego z etapu przez Atlantyk.

"... komputer na dzień dobry pokazał mi niebieski ekran. Na szczęście byłem odpowiednio przygotowany na taką akcję. Mama dała mi kieszonkowy atlas świata. Otworzyłem na odpowiedniej stronie..."

Więcej w temacie: Aktualności

6 marca 2015 w Dworze Artusa w Gdańsku odbyła sie uroczystość wręczenia nagród Rejs Roku 2014. Gala ta jest najważniejszym żeglarskim wydarzeniem w Polsce, a nagrody Rejsu Roku traktowane są jako najważniejsze w Polsce. W czasie uroczystości wyróżnienie odebrały Kaczka i Brożka.

Więcej w temacie: Aktualności

Już trzeci raz zagościmy na Kolosach - Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów w Gdyni. Odbędą sie one w najbliższy weekend (13-15.03.2015) w Arenie Gdynia i Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Serdecznie zapraszamy na prezentację Brozki i Kaczki w sobotę na dużą salę.

Więcej w temacie: Aktualności
Start do Panamy
brozka, 2015-03-07

7 marca 2015 w południe czasu lokalnego Szymon Kuczyński na jachcie Maxus 22 "Atlantic Puffin" wypłynął z Le Marin na Martynice rozpoczynając kolejny etap samotnego rejsu dookoła świata. Po dwumiesięcznym postoju kontynuuje on żeglugę na zachód,

Więcej w temacie: Aktualności
Krakowski Rejs Roku
brożka, 2015-02-25

Rejs Brożki i Kaczki otrzymał kolejne wyróżnienie żeglarskie - Krakowksi Rejs Roku. Jest ono przyznawany przez Krakowski Okręgowy Związek Żeglarski oraz Tawernę Żegkarską Stary Port. Uroczyste wręczenie miało miejsce w czasie finałowego koncertu Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej Shanties 2015

Więcej w temacie: Aktualności
Wręczenie nagrody Magazynu Wiatr
brożka, 2015-02-18

15 lutego 2015 na targach Wiatr i Woda odbyło sie uroczyste wręczenie nagrody Żeglarz Roku 2015 Magazynu Wiatr. W sali A zgromadzili się: redakcja Wiatru, przedstawiciele sponsorów nagród oraz żeglarze zainteresowani wyprawą Dziewczyny na pokład - Islandia 2014.

Więcej w temacie: Aktualności
Slajdowisko w Korsarzu
Brożka, 2015-01-19

Zapraszamy mieszkańców Warszawy na pokaz slajdów do Tawerny Korsarz 20 stycznia (wtorek) na 19:30. Będzie okazja do pooglądania ładnych zdjęć, posłuchania o tym jak było zimno i mokro albo zapytania o to i owo. Serdecznie zapraszamy

Więcej w temacie: Aktualności

Zakończył się plebiscyt Magazynu Wiatr na Żeglarza Roku 2014. Zwcięzcą został, a raczej zwyciężczyniami zostały ... Brożka i Kaczka za rejs Atlantic Puffinem na Islandię. Na kolejnych miejscach znalazła się Jolanta Ogar oraz Karol Jabłoński

Więcej w temacie: Aktualności
Wideorozmowa z Szymonem
Brozka, 2015-01-11

W czwartek 15 stycznia odbyła sie wideokonferencja z Szymonem na której opowiedział o dotychczasowej żegludze oraz odpowiadał na pytania od słuchaczy. Mówił m.in o dalszych etapach rejsu - przepłynięciu Kanału Panamskiego i żegludze przez Pacyfik do Australii. Rozmowę tą umieściliśmy sieci i można jej już słuchać

Więcej w temacie: Aktualności

Pierwsza część dziennka pokładowego, który pisze Szymon z pokładu Atlantic Puffina. Zapraszamy do czytania :)

Więcej w temacie: Aktualności

Ostatniego dnia grudnia 2014 roku ogłoszono wyniki najbardziej prestiżowych polskich nagród żeglarskich "Rejs Roku 2014" i "Srebrny Sekstant". Jest to Nagroda Ministra Infrastruktury i Rozwoju. W tym roku uhonorowano również Brożkę i Kaczkę za rejs Atlantic Puffinem na Islandię!

Więcej w temacie: Aktualności
Zdjęcia z Atlantyku
brożka, 2014-12-21

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z żeglugi przez Atlantyk. Już nieługo zamieścimy tu również opisy z dziennika pokładowego Szymona oraz filmiki. 

Więcej w temacie: Aktualności
Atlantic Puffin JUŻ NA MARTYNICE
brożka, 2014-12-20

Szymon w nocy 20 grudnia 2014 dotarł do Martyniki. O 5:40 UTC minął przyladek Cabrits na południu wyspy. Przepłynął Ocean Atlantycki w czasie 25 dni i 18 godzin żeglugi i pokonał prawie 3000 mil morskich. Maxus wpłynął do zatoki Cul-de-Sac du Marin gdzie zatrzyma się na kotwicowisku w Le Marin.

Więcej w temacie: Aktualności

Zaszczyt kopnął Zewowe dziewczyny! Za rejs na Islandię zostały nominowane do nagrody Żeglarza Roku 2014 Magazynu Wiatr. O zwycięstwie decydować będą głosy internautów dlatego zapraszamy serdecznie do klikania. Raz dziennie można oddawać swój głos w konkursie!

Więcej w temacie: Aktualności

Szymon wystartował z regatami ARC - największymi regatami amatorskimi przez Atlantyk. W tegorocznej edycji wzięło udział 173 jednostek z całego świata. Maxus zaskoczył swoją szybkością na tle jachtów startujących :) Serdecznie gratulujemy polskim załogom!

Więcej w temacie: Aktualności

Dokładnie 7 dni temu Atlantic Puffin opuścił Las Palmas. Zgodnie z planem wystartował razem z regatami Atlantic Really for Crusiers (ARC) i żegluje razem z nimi. Szymon pokonał na Maxusie 22 w ciągu tego tygodnia ponad 870 mil morskich.

Więcej w temacie: Aktualności

Dziś o 1142 UTC Szymon opuścił port i ruszył w swój samotny rejs dookoła świata. Na lądzie pożegnali go przedstawiciele stoczni Northman oraz przyjaciele.

Atlantic Puffin departure Las Palmas at 1145 UTC and start his single hended around the world cruise. Next stop will be on Martinique  after  23-25 days sailing.

Więcej w temacie: Aktualności
Start do rejsu przełożony....
brożka, 2014-11-23

Oficjalny start wyprawy Maxus Solo Around został przełożony na dzień jutrzejszy. Spowodowane jest to warunkami pogodowymi panującymi obecnie na Wysoach Kanaryjskich - występują obfite opady oraz wiatr o sile 30-40 kn.

Więcej w temacie: Aktualności

Chcąc zrobić Szymonowi niespodziankę przed startem w jego samotny rejs zapakowałam plecak i tanim lotem ruszyłam na Wyspy Kanaryjskie. W planie była wielka niespodzianka w którą zostało wkręconych kilka osób. Udało się ją utrzymać w tajemnicy do 24 h przed moim przylotem na Kanary.

Więcej w temacie: Aktualności

Minął rok od momentu gdy prezes stoczni Northman Krzysztof  Stępniak powiedział – tak.
Tak, zbudujemy dla ciebie Maxusa 22 na rejs dookoła świata. Można powiedzieć, że obchodzimy pierwsze urodziny projektu  „Maxus Solo Around”.  Czy to nie jest zbyt pospiesznie świętowanie skoro jacht tak naprawdę jeszcze oficjalnie nie wystartował? Pora więc na podsumowanie.

Więcej w temacie: Aktualności

Partner główny

Patron honorowy

Newsletter

Podaj swój adres e-mail. Wyslemy Ci nowości i powiadomienia