zamknij
Strona główna » Artykuły » Aktualności » Aktualności

Aktualności

Na Wyspach Kanaryjskich
brożka, 2014-11-01
Na Wyspach Kanaryjskich

Ostatniego dnia października Szymon wpłynął do portu w Arrecife na wyspie Lanzarote. Pokonanie odcinka z Cascais (Lizbona) na Wyspy Kanaryjskie zajęło mu tydzień. Warunki pogodowe były sprzyjające - jeśli nie liczyć pierwszych dni kiedy wiatry były raczej słabe. Na szczęście Puffin dobrze radzi sobie jeśli cokolwiek wieje

Więcej w temacie: Aktualności

Ten odcinek miałem płynąć z załogą. W sobotę rano przyleciał Kuba, a wieczorem miał pojawić się Grzegorz. Okazało się, że Grzesiek spóźni się 30h i będzie w poniedziałek o 02.00 am. O czwartej oddaliśmy cumy. Dziesięć godzin później siedziałem za sterem podczas swojej wachty, a wiatromierz pokazywał do 50 węzłów wiatru

Więcej w temacie: Aktualności

W najbliższy weekend 25 - 26.10.2014 zapraszamy do Krakowa na festiwal Travenalia - jedno z większych krakowskich spotkań podróżniczych. W AuditoriumMaximum UJ przez dwa dni odbywać się będą prezentacje z wypraw prowadzone przez zaproszonych gości, a wśród nich pojawią się rownież Brożka i Sofi z opowieściami z tegorocznego damskiego rejsu na Islandię.

Więcej w temacie: Aktualności
Na Porto!
brożka, 2014-10-14

Szymon wypłynął 13 października z Porto z załogą na pokładzie. Towarzyszą mu Kuba i Grzesiek z którymi popłynie na Maderę. Odcinek ten będzie trudny ponieważ pomiędzy kontynentem, a wyspami Atlantyku przechodzą liczne niże.

Więcej w temacie: Aktualności
Biskaju ciąg dalszy...
brożka, 2014-10-04

Atlantic Puffin zatrzymał się w hiszpańskiej La Corunie w Marinie Real. 5 października płynie dalej do Porto. Druga część żeglugi  przez Biskaje minęła bez problemów niestety z tragiczną historią w tle...

Więcej w temacie: Aktualności
Podejście do La Rochell
Szymon, 2014-09-29

Nocne wejście było dość ekscytujące i to bardziej niż planowałem. Wchodziłem w absolutnych ciemnościach, bez księżyca czy gwiazd. Wiało dość paskudnie 25-35knt (max. szkwał zanotowałem 44 knt).  /25.09.2014/

Więcej w temacie: Aktualności
Biskaj - część pierwsza
Brożka, 2014-09-25
Biskaj - część pierwsza

Założyłem, że część czytających może być zainteresowana jak to się uprawia żeglarstwo bez silnika. Dlatego będzie trochę opisów dość technicznych związanych z wykorzystywaniem sił natury i własnych, nie tylko do pokonywania dłuższych dystansów na otwartych wodach, ale również do zapomnianej już...

Więcej w temacie: Aktualności
Puffin na Solencie
brożka, 2014-09-23

Mała retrospekcja: "...Aktualnie stoję w Cowes, dokładnie w górze rzeki czyli Folly Inn. To sympatyczne miejsce które zasłynęło z tego ze wybudowano tu pierwszą regatową wersje Setki czyli Gringo Łukasza Stawskiego :) Ja tu wpadłem oddać silnik którego używałem w Kanale Kilońskim..."

Więcej w temacie: Aktualności
W końcu wieści od Szymona
brożka, 2014-09-18

Przygotowania do wyjścia z Dziwnowa w rejs to zupełnie historia. Wciąż jest ogromna lista rzeczy do zrobienia na jachcie np. montaż dodatkowego amperomierza do solara, sprzątnąć w końcu bałagan w kablach, zamontować knagi do regulacji solara itp.,itd.

Więcej w temacie: Aktualności

Zgodnie z planem 30 sierpnia Szymon wypynął z Dziwnowa rozpoczynając pierwszy etap wyprawy Maxus Solo Around. Wypłytniecie poprzedziły staranne i spontaniczne przygotowania - ostatnie zakupy, pakowanie i załatwianie spraw ladowych.

Więcej w temacie: Aktualności

Już 30 sierpnia Atlantic Puffin wraz z Szymonem wypłynie z Dziwnowa w swój okołoziemski rejs. Zakończyły sie testy jachtu na Bałtyku i trwają właśnie ostatnie przygotowania do tej wyprawy. Kompletowane jest brakujące wyposażenie oraz prowiant 

Więcej w temacie: Aktualności
Popłyń na Puffinie!
Szymon, 2014-08-18

Pojawia sie niepowtarzalna okazja pożeglować na pokładzie najmniejszego polskiego jachtu który ma za sobą  brawurowy, żeński rejs na Islandie i wyrusza właśnie w samotniczy rejs dookoła świata! Bedziet to najczystsza forma żeglarstwa jaka można sobie wyobrazić. Ale uwaga! Nie będzie to rejs z folderu!

Więcej w temacie: Aktualności
Polony Cup - przed startem
Ozi, 2014-08-11
Polony Cup - przed startem

Polonez Cup to najważniejsza samotnicza impreza w Polsce. Wyścig jeszcze przed nami, więc relacja również. Ale mamy refleksje jakie zmiany zaszły przez te trzy edycje. Gdy w 2012 pojawiliśmy sie na starcie tych regat wraz z nasza Setką  "Lilla My" to Szymon jeszcze przed wyścigiem dostał ksywę kamikaze.

Więcej w temacie: Aktualności
Czy projekt będzie dalej realizowany ?

Zastanawiacie się co dzieje sie z Zewem Oceanu, bo od miesiąca  nie dajemy znaku życia? Niestety nie mamy radosnych wieści.....

Więcej w temacie: Aktualności
Rejs

Atlantic Puffin oraz Lilla My wpłynęły do portu macierzystego w Dziwnowie! Tym samym naszą wyprawę na zimną wyspę uważamy za zakończoną. Co więcej zakończoną sukcesem! Atlantic Puffin pokonał ponad 3400 mil morskich i odwiedził 6 krajów. Ale co najważniejsze - rewelacyjnie sprawdził się w morskich warunkach!

Więcej w temacie: Aktualności

Krótki postój w Kopenhadze przeznaczyłyśmy na szybkie zwiedzanie i odpoczynek po 6 dniach w morzu. A o tym jak było pisze Brożka: "No to ruszamy w zaktualizowanym składzie. Do załogi dołączyła Sofi, która czekała na nas w Stavanger już od dwóch dni (tak to bywa jak sie podróżuje stopem). Ale hola, hola... "

Więcej w temacie: Aktualności

Z opóźnieniem umieszczamy fragment zapisków z odcinka Wyspy Owcze - Stavanger, który był ostatnim odcinkiem Kaczki w naszym islandzkim wyzwaniu. W Stavanger do załogi dołączyła Sofi czyli Zosia Bocheńska.

Więcej w temacie: Aktualności
Islandzkie przygody
Kaczka, 2014-06-15
Islandzkie przygody

Nasze Islandzie przygody i spotkania piórem (a raczej klawiaturą) Kaczki. Jak to się moczyłyśmy w Hot Spotach, pokonały stopem 500 km, łaziły nielegalnie po lodowcu oraz spędzały rodzinne chwile na odległej wyspie.

Więcej w temacie: Aktualności
Z pamiętniczka: Owcze - Islandia
brożka, 2014-06-15

Ostatnie sprawy w Tornshavn załatwiamy biegiem. Szybka kawa na Nordlysid, szybkie zakupy i spadamy. Gęsta mgła, nie widać Nolsoy. Wiatru prawie nie ma, mimo to na prądzie zasuwamy 4 węzły. Wyciągamy na pokład racę spadochronową, jakby ktoś chciał nas rozjeżdżać będziemy w niego strzelać...

Więcej w temacie: Aktualności
Atlantic Puffin na Islandii!
brozka, 2014-06-14

Meldujemy, że damska załoga Atlantic Puffina 12 czerwca dopłynęła do Islandii! Zatrzymayłśmy się w porcie Djupivagur na wschodnim wybrzeżu. Odcinek z Wysp Owczych był wyjatkowo trudny, ponieważ trafiłyśmy na silny sztorm - w porywach 55 węzłów. 

Więcej w temacie: Aktualności

Partner główny

Patron honorowy

Newsletter

Podaj swój adres e-mail. Wyslemy Ci nowości i powiadomienia