zamknij
Strona główna » Artykuły » Aktualności » Tajny agent - sprawozdanie z Gran Canarii

Tajny agent - sprawozdanie z Gran Canarii

Chcąc zrobić Szymonowi niespodziankę przed startem w jego samotny rejs zapakowałam plecak i tanim lotem ruszyłam na Wyspy Kanaryjskie. W planie była wielka niespodzianka w którą zostało wkręconych kilka osób. Udało się ją utrzymać w tajemnicy do 24 h przed moim przylotem na Kanary.

Niestety 2 paczki z ważnym ładunkiem zostały podstępnie przechwycone przez celników i leżakują w Madrycie. Okazało się, że najskuteczniej przesyłki docierają - o dziwo - Poczta Polską. Już po raz kolejeny się o tym przekonaliśmy! Ponieważ w paczkach były elementy na które Szymon czekał na Teneryfie pojawiło się niebezpieczeństwo, że spędzi tam kolejne dni. A ja przecież bilet już miałam kupiony na Gran Canarię!

Po raz kolejny dzięki pomocy żeglarzy i specjalizacji w szybkiej logistyce udało się załatwić w 24h to czego firma kurierska nie potrafiła w 12 dni! Należą się tu wielkie podziękowania Krystianowi Szybce (OceanTeam & charter.edu.pl) i Krzysztofowi Stępniakowi właścicielowi stoczni Northman. Dzięki nim udało się pożyczyć brakujące elementy, zgromadzić w jednym miejscu i wsadzić do samolotu w dobrą stronę (teraz siedząc w samolocie i pisząc tą wiadomość mam tylko nadzieję, że bagaż się nie zagubił...). Sprzęt który chomikują celnicy będzie trzeba teraz JAKOŚ dostarczyć na Karaiby. Tym razem zaufamy Poczcie Polskie j;)


Na Kanarach dotarłam do mariny jachtowej gdzie zebrały się jachty płynące w największych amatorskich regatach przez Atlantyk czyli ARC (Atlantic Really Crusier). Cały port zastawiony jest jachtami. Udało się wcisnąć Puffina, dzięki wcześniejszej rezerwacji. To właśnie stąd Szymon rusza w niedzielę 23.11.2014 w samotny rejs dookoła świata.

Atlantic Puffin dotarł do mariny w Las Palmas 19.11.2014 o 7 rano. Wypłynełam go przywitać na pontonie razem z Marcinem u którego waletuję na jachcie. Po mału na Gran Canarię docierają krewni i znajomi, którzy będą z nami żegnać Szymona.

brożka, 2014-11-19
Więcej w temacie: Aktualności

« wróć do poprzedniej strony

Zobacz podobne tematycznie artykuły:

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy!

Rusza WOŚP więc dokładamy się do tej akcji z nasza niewielką cegiełką. Nie, nie będzie to cegła szamotka którą Szymon grzał stopy podczas rejsu dookoła świata :)
Możecie wziąć udział w licytacji żeglarskiej torby która uszyta została z żagla używanego na Atlantic Puffin podczas okrążania globu...

Plebiscyt na Żeglarza Roku 2018 - Szymon nominowany!

Trwa kolejna edycja plebiscytu na Żeglarza Roku Magazyn Wiatr. Wśród nominowanych znalazło się 6 wybitnych żeglarzy, a wśród nich Szymon! O wynikach zadecydują Wasze głosy oddane w głosowaniu na stronie internetowej: https://magazynwiatr.pl/konkurs/ 

Za mną zakońcone sukcesem projekty "Maxus Solo Around" oraz "Call of the Ocean" . Na Maxusie 22 ze stoczni Northman odbyłem dwa wokółziemskie rejsy i w tym ten rekordowy- nonstop. Nadszedł czas na podsumowanie i nowe wyzwania....

 W Cuxhaven  odbyła się ceremonia wręczenia nagród niemieckiego stowarzyszenia Trans Ocean za najwybitniejsze osiągnięcia żeglarskie za rok poprzedni.Tym razem najważniejsza niemiecka nagroda Trans-Ocean-Preis została przyznana Szymonowi Kuczyńskiemu za projekt Call of the Ocean...

Komentarze

Autor:
Twój komentarz:

Ten artykuł nie był jeszcze komentowany

Partner główny

Patron honorowy

Newsletter

Podaj swój adres e-mail. Wyslemy Ci nowości i powiadomienia