zamknij
Strona główna » Islandia

Islandia

Dziewczyny na pokład ! Rejs na Islandię to wyprawa dwóch małych polskich jachtów - Maxusa 22 oraz Lilla My. Jest to rejs wyjątkowy ponieważ załogę Maxusa 22 stanowić będzie tylko płeć piekna. Chcemy zwrócic uwagę na to, że w Polsce dobrymi żeglarzami są również kobiety - w końcu pierwszą kobietą, która samotnie opłynęła świat była właśnie Polka! Na Lilla My samotnie popłynie Szymon Kuczyński przygotowujący sie do rejsu dookoła świata. Po raz kolejny promujemy morską żeglugę na małych jachtach - tym razem w stronę północy.

Dziewczyny na pokład - o wyprawie

W Polsce kobiecych rejsów jest niewiele, a te w zimne rejony można policzyć na palcach jednej ręki. Z czego to wynika? Na pewno nie z tego, że mają mniejsze doświadczenie czy umiejętności. Po prostu trudniej im pokazać co umieją w żeglarstwie, które w naszym kraju zdominowane jest przez mężczyzn.

Więcej w temacie: Islandia
Wspomnienia z rejsu Islandia 2014
Brożka, 2015-07-29

W końcu w jednym miejscu udało się zebrać prawie kompletne wspomnienia z rejsu "Dziewczyny na pokład". Zapraszamy do czytania naszych wspomnień z rejsu na Islandię. Powstawały one piórem Kaczki i Brożki są więc pisane z dwóch perspektyw - ale jak się pokrywają!

Więcej w temacie: Islandia
Trasa rejsu
Brożka, 2013-12-17

Rejs na Islandię ruszył z Polski. Start odbył się w płowie maja 2014 z Dziwnowa. W drodze do Islandii zatrzymaliśmy się w Danii, Norwegii, Szetlandach i na Wyspach Owczych. Celem rejsu było dotarcie do wschodnich wybrzeży Isladnii

Więcej w temacie: Islandia
Jachty - Maxus 22 & Lilla My
Brożka, 2013-12-17

Maxus 22 to konstrukcja Jacka Daszkiewicza stworzona dla polskiej stoczni Northman. Jacht jest specjalnie dostosowywany do wyprawy dookoła świata. Lilla My to jacht typy Setka, który samodzielnie zbudowaliśmy w ciagu 7 miesięcy w 2013 r. Dzielna i sprawdzona jednostka jest najmniejszym polskim jachtem, który pokonał Ocean Atlantycki.

Więcej w temacie: Islandia
Załoga
Brożka, 2013-12-17

Jesteśmy młodymi ludzi, których największą życiową pasją jest żeglarstwo. Pracujemy szkoląc adeptów tej sztuki, remontując jachty, prowadząc rejsy. Ponadto nie boimy się spełniać swoich marzeń. W rejsie na Islandię "Dziewczyny na pokład" do naszego teamu dołączyły też świetne żeglarki.

Więcej w temacie: Islandia
Sponsorzy i patroni
Brożka, 2013-12-17

Prezentujemy partnerów wyprawy, którzy zdecydowali się wesprzec nasz rejs. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ich ofertą, bo są to firmy sprawdzone i godne zaufania !

Więcej w temacie: Islandia

The project „Girls on board” - end of which took place on July 4th in Dziwnow, Poland – was the cruise of two young Polish girls, Katarzyna Sałaban and Dobrochna Nowak, from Poland to Iceland. They sailed onboard brand new Maxus 22 designed for a single handed round the world cruise

Więcej w temacie: Islandia
 

Partner główny

Patron honorowy

Newsletter

Podaj swój adres e-mail. Wyslemy Ci nowości i powiadomienia