zamknij
Strona główna » Islandia » Trasa rejsu

Trasa rejsu

Rejs na Islandię ruszył z Polski. Start odbył się w płowie maja 2014 z Dziwnowa. Trasa rejsu prowadziła przez duńskie Cieśniny Kattegat i Skagerrak do Norwegii. Stamtąd  na Szetlandy i Wyspy Owcze, a dalej do wschodnich wybrzeży Islandii. Odwiedziliśmy porty w Kopenhadze, Kristiansand, Stavanger, Thorshavn (Wyspy Owcze), Midvogur (Wyspy Owcze), Lerwick (Szetlandy) i Djupivogur (Islandia). Na poniższej mapcie przedstawiamy orientacyjna trasę oraz daty dotarcia doposzczególnych portów.

Brożka, 2013-12-17
Więcej w temacie: Islandia

« wróć do poprzedniej strony

Zobacz podobne tematycznie artykuły:

Wspomnienia z rejsu Islandia 2014
Brożka, 2015-07-29

W końcu w jednym miejscu udało się zebrać prawie kompletne wspomnienia z rejsu "Dziewczyny na pokład". Zapraszamy do czytania naszych wspomnień z rejsu na Islandię. Powstawały one piórem Kaczki i Brożki są więc pisane z dwóch perspektyw - ale jak się pokrywają!

The project „Girls on board” - end of which took place on July 4th in Dziwnow, Poland – was the cruise of two young Polish girls, Katarzyna Sałaban and Dobrochna Nowak, from Poland to Iceland. They sailed onboard brand new Maxus 22 designed for a single handed round the world cruise

Dziewczyny na pokład - o wyprawie

W Polsce kobiecych rejsów jest niewiele, a te w zimne rejony można policzyć na palcach jednej ręki. Z czego to wynika? Na pewno nie z tego, że mają mniejsze doświadczenie czy umiejętności. Po prostu trudniej im pokazać co umieją w żeglarstwie, które w naszym kraju zdominowane jest przez mężczyzn.

Załoga
Brożka, 2013-12-17

Jesteśmy młodymi ludzi, których największą życiową pasją jest żeglarstwo. Pracujemy szkoląc adeptów tej sztuki, remontując jachty, prowadząc rejsy. Ponadto nie boimy się spełniać swoich marzeń. W rejsie na Islandię "Dziewczyny na pokład" do naszego teamu dołączyły też świetne żeglarki.

Komentarze

Autor:
Twój komentarz:

Ten artykuł nie był jeszcze komentowany

Partner główny

Patron honorowy

Newsletter

Podaj swój adres e-mail. Wyslemy Ci nowości i powiadomienia