zamknij
Strona główna » Maxus Solo Around » Etapy projektu

Etapy projektu

1. Budowa jachtu typu Maxus 22 i przygotowanie go do żeglugi oceanicznej.
2. Testy jachtu:

  • Próba bicia rekordu prędkości na trasie: Górki Zachodnie – Świnoujście (obecny rekord w Grupie I-jachty do 6.45 m wynosi 83 godz. 41 min).

  • Wyprawa „Islandia 2014” czyli rejs dwóch małych jachtów na trasie: Polska – Dania – Norwegia – Szetlandy – Wyspy Owcze – Islandia.

3. Udział Szymona w regatach na Bałtyku:

  • Unity Line (06 - 09 sierpnia 2014) na trasie Świnoujście – Międzyzdroje – Dziwnów - Świnoujście. Informacje o regatach: www.regatyunityline.strefa.pl

  • Bałtyckich Regatach Samotnych Żeglarzy o Puchar Poloneza (11 -16 VIII 2014) na trasie Świnoujście – Christianso – Świnoujście. Więcej informacji o regatach www.regaty-poloneza.pl

4. Załogowy rejs z Polski na Wyspy Kanaryjskie. Załoga bedzie liczyć 2 lub 3 osoby. Od połowy września 2014 do końca października 2014 odwiedzimy największe ośrodki żeglarskie północnej Europy m.in. La Rochelle czy Nieuport. W każdym z tych miejsc organizowane będą spotkania, z Polonią i żeglarzami.

5. 10 listopada 2014 start samotnego rejsu Szymona dookoła Ziemi trasą: Atlantyk - Kanał Panamski - Pacyfik - Cieśnina Toressa - Ocean Indyjski - Przylądek Dobrej Nadziei - Atlantyk - Europa. Koniec wyprawy planowany jest na późną wiosnę 2016 r.

brożka, 2013-12-17
Więcej w temacie: Maxus Solo Around

« wróć do poprzedniej strony

Zobacz podobne tematycznie artykuły:

A może rekord?
Zew, 2017-06-18
A może rekord?

Prawie 4 lata temu Szymon wybrał Maxusa 22 (długośc 6,36 m) na rejs wokółziemski który zakończył się przed rokiem sukcesem. Teraz ponownie rusza na WIELKIE KÓŁKO, tym razem NON Stop. Jacht z Mazur okazuje się najmniejszym jachtem na świecie, na którym ktokolwiek podjął się takiej próby. Słowem – REKORD. Przypadek? Nie sądzę :)

Wielki Szlem Żeglarstwa
Zew Oceanu, 2017-03-27

 Sezon przyznawania nagród zakończony. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że rejs Maxus Solo Around został uznany za najważniejsze wydarzenie w Polskim żeglarstwie w roku 2016. Kapituły przyznające nagrody wielokrotnie podreślały przygotowanie i profesjonalizm w realizacji tego rejsu.


 Jeżeli znajdziecie czas miedzy jazdą na nartach, a lotami na bojerze zapraszamy na nasze prezentacje - slajdowiska podczas których usłyszeć można o rejsie Szymona. 

 Po raz drugi dla Szymona, a po raz trzeci dla Zewu. Po 40 dniach trwania plebiscytu tytuł Żeglarza Roku po raz kolejny trafił w nasze ręce. A to wszystko dzieki Waszemu wsparciu!

Komentarze

Autor:
Twój komentarz:
Sławek, 2013-12-28
Za młodych lat , miałem podobne marzenia, ( przeczytałem chyba wszystkie książki o wyprawach żeglarskich) dlatego poszedłem na studia do Akademii Marynarki Wojennej, ale rzeczywistość okazała się inna..... Szymon ,Dobrochna , życzę wytrwałości, szczęścia i realizacji wspaniałych planów.
Serdecznie pozdrawiam.

Partner główny

Patron honorowy

Newsletter

Podaj swój adres e-mail. Wyslemy Ci nowości i powiadomienia