zamknij
Strona główna » Maxus Solo Around » Jacht - Maxus 22

Jacht - Maxus 22

Jacht Maxus 22 "Atlantic Puffin" zbudowany został przez Partnera Głównego projektu - stocznię Northman specjalnie na wyprawę Maxus Solo Around. Ma 6,36 m długości, 2,48m szerokości, 23m2 powierzchni żagli. Już na etapie projektowania była przewidziana, jako jednostka na różne akweny. Konstrukcja ta oprócz wód śródlądowych żegluje i startuje w regatach morskich min. na Bałtyku, Adriatyku, Morzu Śródziemnym czy Zatoce Biskajskiej. Wnętrze zapewnia minimum komfortu dla 3 osób w żegludze przybrzeżnej lub dla 1-2 osób w czasie rejsów oceanicznych. Takielunek oraz osprzęt przystosowany jest do skutecznej i bezpiecznej żeglugi przy jednoosobowej załodze.

fot. Daria Pawęda Photography

Budowa rozpoczęła się w lutym 2014 roku. Konstruktor Jacek Daszkiewicz przygotował projekt uzględniający wymagania rejsu dookoła świata - wzmocniony kadłub i takielunek, stały balast, podwójna płetwa sterowa oraz lekkia i funkcjonalna zabudowa wnętrza. Jedynym źródłem napędu jachtu są żagle uszyte w T&J Sails (na pokładzie nie ma silnika!). Puffina napędza komplet żagli podstawowych, dodatkowy fok marszowy, kliwer baby fok, żągle sztormowe oraz spinaker i genaker. Źródło prądu stanowi instalacja zaprojektowana przez firmę SunSol składająca się z ogniwa fotowoltaicznego o mocy 150W z regulatorem oraz 2 akumulatorów głębokiego rozładowania 50ah i 100ah. Ten układ zasila elektronikę jachtową - wyświetlacz wielofunkcyjny połączony z odbiornikiem GPS, wiatromierzem, aktywnym AISem i autopilotem. Całą tą elektronikę dostarczyła firma Eljacht.

fot. Daria Pawęda Photography


brożka, 2013-12-17
Więcej w temacie: Maxus Solo Around

« wróć do poprzedniej strony

Zobacz podobne tematycznie artykuły:

A może rekord?
Zew, 2017-06-18
A może rekord?

Prawie 4 lata temu Szymon wybrał Maxusa 22 (długośc 6,36 m) na rejs wokółziemski który zakończył się przed rokiem sukcesem. Teraz ponownie rusza na WIELKIE KÓŁKO, tym razem NON Stop. Jacht z Mazur okazuje się najmniejszym jachtem na świecie, na którym ktokolwiek podjął się takiej próby. Słowem – REKORD. Przypadek? Nie sądzę :)

Wielki Szlem Żeglarstwa
Zew Oceanu, 2017-03-27

 Sezon przyznawania nagród zakończony. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że rejs Maxus Solo Around został uznany za najważniejsze wydarzenie w Polskim żeglarstwie w roku 2016. Kapituły przyznające nagrody wielokrotnie podreślały przygotowanie i profesjonalizm w realizacji tego rejsu.


 Jeżeli znajdziecie czas miedzy jazdą na nartach, a lotami na bojerze zapraszamy na nasze prezentacje - slajdowiska podczas których usłyszeć można o rejsie Szymona. 

 Po raz drugi dla Szymona, a po raz trzeci dla Zewu. Po 40 dniach trwania plebiscytu tytuł Żeglarza Roku po raz kolejny trafił w nasze ręce. A to wszystko dzieki Waszemu wsparciu!

Komentarze

Autor:
Twój komentarz:

Ten artykuł nie był jeszcze komentowany

Partner główny

Patron honorowy

Newsletter

Podaj swój adres e-mail. Wyslemy Ci nowości i powiadomienia