zamknij

Załoga

Jesteśmy parą młodych ludzi, których największą życiową pasją jest żeglarstwo. Pracujemy szkoląc adeptów tej sztuki, remontując jachty, prowadząc rejsy. Ponadto nie boimy się spełniać swoich marzeń.

Szymon Kuczyński, 33 lat

Pomysłodawca i główny organizator projektu  Zew Oceanu w tym wyprawy „Maxus Solo Around”. Odpowiedzialny za organizację projektów, sprawy techniczne i finansowe. Skipper jachtu „Lilla My” w czasie rejsu na Islandię oraz Maxusa 22 w czasie testów, regat i rejsu dookoła świata.

Uprawnienia żeglarskie: Jachtowy sternik morski PZŻ, Młodszy Instruktor Żeglarstwa PZŻ, Instruktor Sportu spec. Żeglarstwo, Świadectwo operatora łączności bliskiego zasięgu (SRC)

Doświadczenie żeglarskie: 25 000 przepłyniętych mil morskich (M. Bałtyckie, M. Północne, M. Śródziemne, M. Karaibskie, O. Atlantycki, M. Norweskie). Poza jednym z rejsów zawsze był prowadzącym jednostkę.

Na przełomie 2012/13 przepłynął samotnie Atlantyk na 5m jachcie Lilla My w ramach regat samotników „Setką przez Atlantyk”, w których zwyciężył. Wiosną 2013 r. poprowadził rejs najmniejszym polskim jachtem Lilla My (5 m długości) przez Atlantyk z Karaibów do Polski. Nominowany do nagrody Żeglarz Roku 2013 Magazynu Wiatr,

Dwukrotnie (w 2012 r. i 2013 r.) ukończył bałtyckie regaty samotników Polonez Cup zajmując miejsca 7 na 13 startujących i 8 na 14 w klasie Open II (jachty do 9,15m długości).

  • Zajmuje się szkoleniem w BTA Gertis (3 miesiące w roku, ok. 200 kursantów z całej Polski). Ponadto organizuje i prowadzi prywatne rejsy morskie. Remontuje i buduje jachty.
  • Druga życiową pasją jest kolarstwo. Z sukcesami startuje w wyścigach i je organizuje.

Dobrochna Nowak, lat 25

- znaczy Brożka. Team brzegowy projektu. Odpowiedzialna za kontakty z mediami, prowadzenie serwisów internetowych, sprawy formalne. Skipper żeńskiej załogi Maxusa 22 w rejsie na Islandię.  

Uprawnienia żeglarskie: Jachtowy sternik morski PZŻ nr 4651, Instruktor Żeglarstwa PZŻ, nr 5385, Instruktor sportu, spec. Żeglarstwo, Schort Rance Certificate (Royal Yacht Assosiaction),

Doświadczenie żeglarskie: 15 000 przepłyniętych mil morskich (M. Bałtyckie, M. Północne, M. Śródziemne, M. Karaibskie, O. Atlantycki). Dwukrotnie pokonała Ocean Atlantycki w tym na najmniejszym polskim jachcie Lilla My.

Od 2005 r. czynny instruktor żeglarstwa. Obecnie zajmuje się szkoleniem osób dorosłych w BTA Gertis zarówno na stopnie żeglarskie jak i instruktorskie (ok. 200 kursantów rocznie). Ponadto pracuje przy remontach jachtów i organizuje prywatne rejsy morskie. Z wykształcenia geograf - GISowiec.

brożka, 2013-12-17
Więcej w temacie: Maxus Solo Around

« wróć do poprzedniej strony

Zobacz podobne tematycznie artykuły:

A może rekord?
Zew, 2017-06-18
A może rekord?

Prawie 4 lata temu Szymon wybrał Maxusa 22 (długośc 6,36 m) na rejs wokółziemski który zakończył się przed rokiem sukcesem. Teraz ponownie rusza na WIELKIE KÓŁKO, tym razem NON Stop. Jacht z Mazur okazuje się najmniejszym jachtem na świecie, na którym ktokolwiek podjął się takiej próby. Słowem – REKORD. Przypadek? Nie sądzę :)

Wielki Szlem Żeglarstwa
Zew Oceanu, 2017-03-27

 Sezon przyznawania nagród zakończony. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że rejs Maxus Solo Around został uznany za najważniejsze wydarzenie w Polskim żeglarstwie w roku 2016. Kapituły przyznające nagrody wielokrotnie podreślały przygotowanie i profesjonalizm w realizacji tego rejsu.


 Jeżeli znajdziecie czas miedzy jazdą na nartach, a lotami na bojerze zapraszamy na nasze prezentacje - slajdowiska podczas których usłyszeć można o rejsie Szymona. 

 Po raz drugi dla Szymona, a po raz trzeci dla Zewu. Po 40 dniach trwania plebiscytu tytuł Żeglarza Roku po raz kolejny trafił w nasze ręce. A to wszystko dzieki Waszemu wsparciu!

Komentarze

Autor:
Twój komentarz:

Ten artykuł nie był jeszcze komentowany

Partner główny

Patron honorowy

Newsletter

Podaj swój adres e-mail. Wyslemy Ci nowości i powiadomienia