zamknij
Strona główna » Załoga » Coś o niej

Coś o niej

Dobrochna "Brożka" Nowak,  

- znaczy Brożka. Team brzegowy projektu. Odpowiedzialna za kontakty z mediami, prowadzenie serwisów internetowych, sprawy formalne. Skipper żeńskiej załogi Maxusa 22 w rejsie na Islandię. 

brozka

Żeglarz, instruktor, geograf . Żeglarstwem obciążona genetycznie. Kiedyś pasażer-berbeć pod maminym kapitańskim okiem. Dziś sternik morski i instruktor żeglarstwa. Największą przyjemność czerpie z przekazywania swojej wiedzy innym. Określana przez kursantów jako zasadnicza, a przez przyjaciół jako miła i ciepła osóbka.  Ukochała Mazury ale miewa niekontrolowane odchyły w stronę słonej wody. Pomimo swoich licznych wyjazdów skończyła geografię z turystyką na Uniwersytecie Pedagogicznym (dziennie o dziwo!) i studiowała Systemy Informacji Geograficznej na UJ.

Uprawnienia żeglarskie: Jachtowy sternik morski PZŻ nr 4651, Instruktor Żeglarstwa PZŻ, nr 5385, Instruktor sportu, spec. Żeglarstwo, Schort Rance Certificate (Royal Yacht Assosiaction),

Doświadczenie żeglarskie: 17 000 przepłyniętych mil morskich (M. Bałtyckie, M. Północne, M. Śródziemne, M. Karaibskie, O. Atlantycki). Dwukrotnie pokonała Ocean Atlantycki w tym na najmniejszym polskim jachcie Lilla My. W 2014 r. poprowadzila rejs z Polski na Islandię i z powrotem na jachcie Atlantic Puffin. To najmniejsza polska jednastka na tej trasie. Bez silnika, w dwuosobowej wyłącznie żeńskiej załodze.

Od 2005 r. czynny instruktor żeglarstwa. Obecnie zajmuje się szkoleniem osób dorosłych w BTA Gertis zarówno na stopnie żeglarskie jak i instruktorskie (ok. 200 kursantów rocznie). Ponadto pracuje przy remontach jachtów i organizuje prywatne rejsy morskie. Z wykształcenia geograf - GISowiec.

W  2014 r. otrzymała wyróźnienie na Kolosach za atlntycki rejs na Lilla My. Ponadto za damski rejs Islandia 2014 otrzymała liczne nagrody w tym: Żeglarz Roku 2014r. Magazynu Wiatr, wyrożnienie Rejs Roku 2014 oraz Krakowski Rejs Roku 2014. 

Największe osiągnięcie: jak na razie udaje jej się żyć robiąc to co kocha.

2012-02-29
Więcej w temacie: Załoga

« wróć do poprzedniej strony

Zobacz podobne tematycznie artykuły:

W realizacji projektów do naszej ekipy dołączali również inni członkowie. W rejsie Setka przez Atlantyk miejsce na jednym etapie zajął Filip Sułkowski. Ponadto pomagali nam również Maciek Flanek i nieoceniona pomoc meteo - Maciek Sobolewski. Osoby te mimo, że z zewnątrz niewidoczne szerszemu gronu bardzo nam pomogły dlatego nie możemy o nich zapomnieć!

Coś o nim
2012-02-29

Szymon Kuczyński

Żeglarz, instruktor, szkutnik, kurier rowerowy, miłośnik pokonywania długich dystansów. Pływał na statkach, prowadzi rejsy turystyczne i szkoleniowe w różnych częściach świata, przeprowadza jachty, jest instruktorem na obozach i rejsach szkoleniowych. Druga pasją Szymona jest kolarstwo.

Komentarze

Autor:
Twój komentarz:

Ten artykuł nie był jeszcze komentowany

Partner główny

Patron honorowy

Newsletter

Podaj swój adres e-mail. Wyslemy Ci nowości i powiadomienia