zamknij
Strona główna » Setka 2012/2013 » Najmniejszym polskim jachtem przez Atlantyk

Najmniejszym polskim jachtem przez Atlantyk

 Projekt mający na celu przepłyniecie Atlantyku najmniejszym polskim jachtem na półmetku. Mamy za sobą wygrane regaty samotników "Setką przez Atlantyk". Udało się wygrać oba etapy i klasyfikacje końcową. Najtrudniejsze jednak przed nami.

 Płyniemy wprawdzie w dwie osoby ale potencjalnie dużo trudniejszą trasą. Do tego dużo dłuższa bo etap z Karaibów na Azory to nawet 2500mil, a z Azorów na kontynent to co najmniej 1300 kolejnych mil.

 Pogoda bardziej nieprzewidywalna co do siły i kierunku wiatru. Wielokrotnie większa szansa na spotkanie sztormu i równie dla nas niebezpiecznych cisz. Nie będzie już regularnego wiatru od rufy z przyjazną czasem duża ale bezpieczną oceaniczną długa fala.

 Mały jacht ma ograniczona autonomie a tym razem na pokładzie będą dwie osoby. Istotne będzie wiec odpowiednio szybkie przemieszczanie się do celu by nie zabrakło nam wody na pokładzie. Dlatego ważna będzie umiejętność omijania pasm ciszy i rozsądne wykorzystywanie silnych wiatrów.

Trzeba pamiętać ze z oceanem się nie walczy. Nawet największe statki często przegrywają z potęga żywiołu. Musimy mądrze dostosowywać się do warunków panujących na morzu. "Lila My" udowodniła już ze potrafi przetrwać ciężkie  warunki. To my, załoga musimy dać rade. Jeśli staniemy na wysokości zadania to nasza Setka będzie najmniejsza polską jednostka która pokona północny Atlantyk.

Szymon, 2013-06-16
Więcej w temacie: Setka 2012/2013

« wróć do poprzedniej strony

Zobacz podobne tematycznie artykuły:

Ceny na Karaibach w 2013 r.
Brożka, 2015-12-15

Minęło już sporo czasu od naszego pobytu na Karaibach, ale takie informacje orientacyjne dotyczące cen bardzo się przydają. Bardzo skrótowo, i niegramatycznie (i pewnie z błędami ortograficznymi), ale może akurat komuś przydzą się takie zebrane w pigułkę wiadomości :)

Ponieważ mamy już tyyyyyyyle zdjęć z naszych Zewowych wypraw musieliśmy rozdzielić galerię na dwie. Pod dotychczasowym adresem zostają aktualne zdjęcia z rejsu Maxus Solo Around oraz z Islandii, a zdjęcia z budowy Lilla My oraz rejsu przez Atlantyk wędrują na nowy adres: ZewOceanu.LillaMy

: https://picasaweb.google.com/ZewOceanu.LillaMy

Zapiski z pokładu
brożka, 2013-12-18
Zapiski z pokładu

Zapraszamy do poczytania o tym co sie działo na pokladzie Lilla My. Życie na oceanie dzień po dniu.

Etapy projektu
Brożka, 2013-12-17

Projekt składał się z kilku etapów. Pierwszym z nich była budowa jachtu typu Setka i przygotowanie go do żeglugi oceanicznej. Testy jachtu na Wielkich Jeziorach Mazurskich oraz na Morzu Bałtyckim w czasie regat Setką przez Atlantyk. Potem przyszedł czas na ocean...

Komentarze

Autor:
Twój komentarz:

Ten artykuł nie był jeszcze komentowany

Partner główny

Patron honorowy

Newsletter

Podaj swój adres e-mail. Wyslemy Ci nowości i powiadomienia