zamknij

Załoga

Jesteśmy parą młodych ludzi, których największą życiową pasją jest żeglarstwo. Pracujemy szkoląc adeptów tej sztuki, remontując jachty, prowadząc rejsy. Ponadto nie boimy się spełniać swoich marzeń. Do naszego teamu należą też osoby, które pomagały nam w trakcie rejsu - Filip i dwa Maćki.

Szymon Kuczyński, 33 lat

Pomysłodawca i główny organizator projektu  Zew Oceanu w tym wyprawy „Maxus Solo Around”. Odpowiedzialny za marketing, organizacje, sprawy techniczne i finansowe. Skiper jachtu „Lilla My” w czasie rejsu na Islandię oraz Maxusa 22 w czasie testów, regat i rejsu dookoła świata.

Uprawnienia żeglarskie: Jachtowy sternik morski PZŻ, Młodszy Instruktor Żeglarstwa PZŻ, Instruktor Sportu spec. Żeglarstwo, Świadectwo operatora łączności bliskiego zasięgu (SRC)

Doświadczenie żeglarskie: 25 000 przepłyniętych mil morskich (M. Bałtyckie, M. Północne, M. Śródziemne, M. Karaibskie, O. Atlantycki, M. Norweskie). Poza jednym z rejsów zawsze był prowadzącym jednostkę.

Na przełomie 2012/13 przepłynął samotnie Atlantyk na 5m jachcie Lilla My w ramach regat samotników „Setką przez Atlantyk”, w których zwyciężył. Wiosną 2013 r. poprowadził rejs najmniejszym polskim jachtem Lilla My (5 m długości) przez Atlantyk z Karaibów do Polski. Nominowany do nagrody Żeglarz Roku 2013 Magazynu Wiatr,

Dwukrotnie (w 2012 r. i 2013 r.) ukończył bałtyckie regaty samotników Polonez Cup zajmując miejsca 7 na 13 startujących i 8 na 14 w klasie Open II (jachty do 9,15m długości).

  • Zajmuje się szkoleniem w BTA Gertis (3 miesiące w roku, ok. 200 kursantów z całej Polski). Ponadto organizuje i prowadzi prywatne rejsy morskie. Remontuje i buduje jachty.
  • Druga życiową pasją jest kolarstwo. Z sukcesami startuje w wyścigach i je organizuje.

Dobrochna Nowak, lat 25

Team brzegowy projektu. Odpowiedzialna za kontakty  z mediami, prowadzenie serwisów internetowych, sprawy formalne. Skipper żeńskiej załogi Maxusa 22 w rejsie na Islandię.  

Uprawnienia żeglarskie: Jachtowy sternik morski PZŻ nr 4651, Instruktor Żeglarstwa PZŻ, nr 5385, Instruktor sportu, spec. Żeglarstwo, SCHORT RANGE CERTYFICATE (Royal Yacht Assosiaction),

Doświadczenie żeglarskie: 15 000 przepłyniętych mil morskich (M. Bałtyckie, M. Północne, M. Śródziemne, M. Karaibskie, O. Atlantycki). Dwukrotnie pokonała Ocean Atlantycki w tym na najmniejszym polskim jachcie Lilla My.

Od 2005 r. czynny instruktor żeglarstwa. Obecnie zajmuje się szkoleniem osób dorosłych w BTA Gertis zarówno na stopnie żeglarskie jak i instruktorskie (ok. 200 kursantów rocznie). Ponadto pracuje przy remontach jachtów i organizuje prywatne rejsy morskie. Z wykształcenia geograf - GISowiec.

 

Filip Sułkowski

Budowniczy, armator i sternik 14 stopowego otwartopokładowego cruizera „Trinidad”. Członek wypraw Dinghy B altic Passage i Dinghy Polar Expedition. Zasłynął z tego, że jako pierwszy obwąchał na scenie wyróżnienie przyznane w dziedzinie żeglarstwo na festiwalu Kolosy 2011. Z wykształcenia Architekt para się rysowaniem małych stworzonek (ale również owocków i landszaftów :) Planuje budowę kolejnego małego cruizera (tym razem na Wielka Oceaniczną Wyprawę). Poszukuje sponsora gdyż zwierzątka które kreśli są jeszcze zbyt małe na sfinansowanie jego ambitnych planów.

 

W czasie wyprawy do naszego Teamu dołączyły dwie wspierające nas dusze. Osoby te mimo, że z zewnątrz niewidoczne szerszemu gronu bardzo nam pomogły dlatego nie możemy o nich zapomnieć:

Maciej Sobolewski

Kapitan jachtowy szczególnie lubiący nudne Szkockie wybrzeża i ich atrakcje. W wolnych chwilach zajmuje się routingiem jachtów na wszystkich oceanach świata. Dzięki niemu omijaliśmy sztormy i bujaliśmy się w ciszach. Miał na nas czujne oko poprzez griby pogodowe.

Maciej Flanek

Geolog, włóczykij i świetlik Teatru Słowackiego. Prywatnie przyjaciel Brozki, który w czasie jej rejsu przez Atlantyk zajął się prowadzeniem naszej strony internetowej i facebookowego profili. Z wytrwałością nanosił nasze pozycje na mapę i przesyłał nam informacje ze świata.

 

Ponadto przy budowie dzielnie asystowały nam ulubione czworonogi kontrolując i podnosząc na duchu :)

 

śp. Rosa                                          Rudzielec

  

Nuba                                        Bonifacy - Młody

 

Brożka, 2013-12-17
Więcej w temacie: Setka 2012/2013

« wróć do poprzedniej strony

Zobacz podobne tematycznie artykuły:

Ceny na Karaibach w 2013 r.
Brożka, 2015-12-15

Minęło już sporo czasu od naszego pobytu na Karaibach, ale takie informacje orientacyjne dotyczące cen bardzo się przydają. Bardzo skrótowo, i niegramatycznie (i pewnie z błędami ortograficznymi), ale może akurat komuś przydzą się takie zebrane w pigułkę wiadomości :)

Ponieważ mamy już tyyyyyyyle zdjęć z naszych Zewowych wypraw musieliśmy rozdzielić galerię na dwie. Pod dotychczasowym adresem zostają aktualne zdjęcia z rejsu Maxus Solo Around oraz z Islandii, a zdjęcia z budowy Lilla My oraz rejsu przez Atlantyk wędrują na nowy adres: ZewOceanu.LillaMy

: https://picasaweb.google.com/ZewOceanu.LillaMy

Zapiski z pokładu
brożka, 2013-12-18
Zapiski z pokładu

Zapraszamy do poczytania o tym co sie działo na pokladzie Lilla My. Życie na oceanie dzień po dniu.

Etapy projektu
Brożka, 2013-12-17

Projekt składał się z kilku etapów. Pierwszym z nich była budowa jachtu typu Setka i przygotowanie go do żeglugi oceanicznej. Testy jachtu na Wielkich Jeziorach Mazurskich oraz na Morzu Bałtyckim w czasie regat Setką przez Atlantyk. Potem przyszedł czas na ocean...

Komentarze

Autor:
Twój komentarz:

Ten artykuł nie był jeszcze komentowany

Partner główny

Patron honorowy

Newsletter

Podaj swój adres e-mail. Wyslemy Ci nowości i powiadomienia