zamknij
Strona główna » Stopka » Nasza wyprawa » Idea projektu

Idea projektu

Idea projektu to przepłynięcie Oceanu Atlantyckiego na 5-metrowym drewnianym jachcie zbudowanym samodzielnie. Żeby nie było zbyt łatwo cała koncepcja opiera się na rywalizacji w postaci samotnych regat uczestników. Według posiadanych przez nas informacji będzie to najmniejszym polski jacht, który wybrał się na taką ekspedycję.

Idea projektu to przepłynięcie Oceanu Atlantyckiego na 5-metrowym drewnianym jachcie zbudowanym samodzielnie. W projekcie biorą udział 2 osoby: Dobrochna Nowak  i Szymon Kuczyński.

Wyprawa składa się z kilku etapów:

  • wybudowanie jachtu typu Setka o długości 5 m oraz przygotowanie go do przepłynięcia Oceanu.
  • Udział w XIII Bałtyckich Regatach Samotnych Żeglarzy o Puchar Poloneza, które będą sprawdzianem jachtu i sternika w żegludze samotnej.
  • start w regatach samotników przez Atlantyk na trasie Portugalia – W-y Kanaryjskie – Karaiby (start IX 2012)
  • powrót do Europy w 2 osobowej załodze na trasie Karaiby – Bermudy – Azory – Europa


Według posiadanych przez nas informacji Setka będzie najmniejszym polskim jachtem, który podjął się takiego wyzwania. Regaty mają udowodnić, że każdy możne żeglować. Dlatego też umieszczamy na stronie dokładny kosztorys, żeby można było się przekonać jakie finanse trzeba mieć aby udała się taka wyprawa. Nie chcemy oszczędzać na dwóch rzeczach: jakości budowy i bezpieczeństwie.

2012-02-21
Więcej w temacie: Nasza wyprawa

« wróć do poprzedniej strony

Zobacz podobne tematycznie artykuły:

Pokazy slajdów
brożka, 2013-09-14
Pokazy slajdów

Zakończyliśmy nasze wyprawy Zew Oceanu - Setką przez Atlantyk, Dziewczyny na pokład - Islandia 2014 oraz samotny rejs dookoła świata Maxus Solo Around, ale wcale nie kończymy naszej przygody! Teraz jeździmy po Polsce z opowieściami o rejsach. Jeśli chcielibyście wziąć udział w naszym pokazie slajdów i spotkać z nami zapraszamy do regularnego zaglądania na naszą stronę.

Komentarze

Autor:
Twój komentarz:
Ozi, 2012-05-08
Załatwione :)
SM, 2012-05-07
Mam nadzieje,że najpierw ktoś z Was przepłynie Atlantyk na łódce,a potem zrobi to na tej co buduje. Będziecie wiedzieli o czym mówicie.Trudno to wytłumaczyć,chyba że będziecie płynąć cały czas na siedząco lub leżąc. Nie zniechęcam tylko zachęcam do zdobycia doświadczenia umożliwiającego dopracowanie szczegółów niezwykle ważnych w codziennym życiu przez 3 tygodnie bez jakiejkolwiek pomocy z zewnątrz.
Pozdrawiam

Partner główny

Patron honorowy

Newsletter

Podaj swój adres e-mail. Wyslemy Ci nowości i powiadomienia