zamknij
Strona główna » Załoga » Coś o nim

Coś o nim

Szymon "Ozi" Kuczyński
 ozi

Pomysłodawca i główny organizator projektu  Zew Oceanu w tym wyprawy „Maxus Solo Around”. Odpowiedzialny za organizację projektów, sprawy techniczne i finansowe. Skipper jachtu „Lilla My” w czasie rejsu przez Atlantyk i na Islandię oraz Maxusa 22 w czasie testów, regat i rejsu dookoła świata.

Uprawnienia żeglarskie: Jachtowy sternik morski PZŻ, Młodszy Instruktor Żeglarstwa PZŻ, Instruktor Sportu spec. Żeglarstwo, Schort Rance Certificate

Doświadczenie żeglarskie: 67 000 przepłyniętych mil morskich tym 43 000 samotnie (M. Bałtyckie, M. Północne, M. Śródziemne, M. Karaibskie, O. Atlantycki, M. Norweskie, O. Indyjski, Pacyfik). Opłynął samotnie świat.

Na przełomie 2012/13 przepłynął samotnie Atlantyk na 5m jachcie Lilla My w ramach regat samotników „Setką przez Atlantyk”, w których zwyciężył. Wiosną 2013 r. poprowadził rejs najmniejszym polskim jachtem Lilla My (5 m długości) przez Atlantyk z Karaibów do Polski.  W 2014r odbył samotny rejs na Lilla My na Wyspy Owcze i z powrotem. W latach 2014 – 2016 samotnie opłynął świat na jednym z najmniejszych w historii, niespełna 6,5 m jachcie „Atlantic Puffin”, bez silnika.

Żeglarz Roku 2013 Magazynu Wiatr oraz Żeglarz Roku 2013 Fundacji Kpt. Baranowskiego. Wyróżnienie na Kolasach 2014.

Zdobywca najstarszych polskich nagród „Srebrnego Sekstantu” oraz I nagrody „Rejs Roku” 2016. Kolejny raz wybrany Żeglarzem Roku Magazynu Wiatr za rok 2016.

 Jeden z najbardziej doświadczonych polskich samotników. Zwycięzca i medalista regat morskich, śródlądowych jak i oceanicznych: Bitwy o Gotland, Sailbook Cup, Volvo Gdynia Sailing Days, Gdynia Double Handed, Setką przez Atlantyk, Regat Unity Line, Northman Cup.

 Żeglarz, instruktor, szkutnik, kurier rowerowy, miłośnik pokonywania długich dystansów. Pływał na statkach, prowadzi rejsy turystyczne i szkoleniowe w różnych częściach świata, przeprowadza jachty, jest instruktorem na obozach i rejsach szkoleniowych. Zajmuje się szkoleniem m.in. w BTA Gertis (3 miesiące w roku, ok. 200 kursantów z całej Polski), jak również na morzu. Ponadto organizuje i prowadzi prywatne rejsy morskie. Remontuje i buduje jachty. Druga pasją Szymona jest kolarstwo. Przez wiele lat związany z nim zawodowo jako kurierem rowerowym (w jakim innym zawodzie mógłby trenować co dziennie po 100 km?). Organizator i uczestnik zawodów MTB i szosowych oraz maratonów rowerowych.  Mistrz Polski Dziennikarzy i Mediów Reklamowych w maratonie MTB w 2007 r., vice-mistrz Małopolski amatorów w kolarstwie górskim Family Cup (2009 r.), zwycięzca w 10-cio godzinnym maratonie szosowym Miechów 2011. Z rowerem opłyną świat.

Jednym z największych sukcesów jest zwerbowanie Brożki do załogi "Zewu Oceanu" :)

2012-02-29
Więcej w temacie: Załoga

« wróć do poprzedniej strony

Zobacz podobne tematycznie artykuły:

W realizacji projektów do naszej ekipy dołączali również inni członkowie. W rejsie Setka przez Atlantyk miejsce na jednym etapie zajął Filip Sułkowski. Ponadto pomagali nam również Maciek Flanek i nieoceniona pomoc meteo - Maciek Sobolewski. Osoby te mimo, że z zewnątrz niewidoczne szerszemu gronu bardzo nam pomogły dlatego nie możemy o nich zapomnieć!

Coś o niej
2012-02-29

Dobrochna „Brożka” Nowak,

Żeglarz, instruktor, geograf. Żeglarstwem obciążona genetycznie. Kiedyś pasażer-berbeć pod maminym kapitańskim okiem. Dziś sternik morski i instruktor żeglarstwa.

Komentarze

Autor:
Twój komentarz:

Ten artykuł nie był jeszcze komentowany

Partner główny

Patron honorowy

Newsletter

Podaj swój adres e-mail. Wyslemy Ci nowości i powiadomienia